haar geldende vrije zaterdag op die avond inhalen. De commissarissen kwamen met allerlei tussenoplossingen, zoals samen dienst doen met mevrouw Enzlin, maar de thesaurier en de administrateur handhaafden hun bezwaren, zodat met ingang van 3 oktober 1964 de commissarissen de zittingen niet meer hoefden bij wonen, tenzij ze per se wilden. Waarschijnlijk waren zowel de administrateur als de thesaurier ervan overtuigd dat de aanwezigheid van de commissarissen, zoals altijd vooraanstaande notabelen uit de gemeente Zierikzee, alleen maar remmend werkte op het vrij binnenlopen van de - al of niet nieuwe - clientèle. Tijdens de wereldspaarweek eind oktober hadden zich 42 nieuwe spaarders laten inschrijven, en 493 rekeninghouders legden samen ongeveer 86.000 gulden in. Gezien de drukte die week, dacht men opnieuw aan de aanschaf van een geldtel- en sorteermachine, maar de secure administrateur De Regt meende dat hij de spaar- busjes sneller met de hand kon tellen. De commissarissen clie de Efficiencybeurs in Amsterdam bezocht hadden, wilden de apparaten toch eens laten demonstreren. Vooral commissaris Doeleman toonde zich als voorheen een warm voorstander van mechanisatie van de administratie, maar opnieuw vond hij de thesaurier met op de achtergrond de administrateur tegenover zich, wat tot pittige discussies leidde. Een aangeprezen boekhoudmachine was in de ogen van thesaurier Stols maar een onding. Bovendien kon op het personeel niet bezuinigd worden, want statutair moesten er altijd twee bankemployees aanwezig zijn. De ironie van de geschiedenis wilde dat slechts een paar maanden na de discussie over de boekhoudmachine, de administrateur op de vergadering van commissarissen zijn nood kwam klagen dat hij het werk met twee mensen niet langer afkon. Voorheen had mevrouw Loof nog voor halve dagen meegewerkt, maar sinds zij was weggevallen werd de achterstand steeds groter, ondanks het vele overwerk. De werkzaamheden hadden zich onverhoeds uitgebreid111 en ook de slapte tijdens de zomermaanden zou binnenkort voorbij zijn. Begin 1965 werd de Grevelingendam geopend, waardoor De aanleg van cle Grevelingendam, die in 1965 werd geopend, waardoor een rechtstreekse verbinding vanaf Schouwen-Duiveland met Rotterdam tot stand kwam. 141. Of dat aan het aantrekkend toerisme lag. de hierna genoemde vaste oeververbindingen waren zomer 1964 nog niet in gebruik, is niet helemaal duidelijk. 134

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 136