gebouchadeerde betonnen pilaren. Een glazen lichtkoepel zorgde voor het be nodigde daglicht boven de bureaus. Grenzend aan de kantoorruimte bevond zich de grote dagkluis, waar onder meer de rijdende systeemkaartenbak geplaatst kon worden. Via een open trapje kwam men in de hoger gelegen bestuurskamer waar thesaurier JJ. Stols zijn bureau had. Vanuit die kamer had men een schitterend uit zicht op de grote tuin met in het midden de bruine beuk, aangelegd door L. Romijn. Een natuurstenen trap voerde naar de kelderverdieping met de grote kluis, de safe loketten met zitje voor de huurders en de royale archiefruimte. Boven gaf de oude poortdeur tussen bankgebouw en de Eenhoorn toegang tot de bovenwoning van administrateur De Regt. Het uit 1639 daterende Eenhoorngebouw was volledig gesloopt, maar de gevel was min of meer in oude trant herbouwd. Het gebouw had een eigen ingang gekregen. Via een deur met fraaie klopper betrad men de parter re verdeeld in twee grote ruimtes. In de voorzaal waren de originele moerbalken uit het oude pand verwerkt en onder de lamp uit cle vroegere bestuurskamer kon men de boeken uit de leeszaal bekijken. Deze bevond zich aan de voorzijde. Het uit leenbureau aan de achterzijde van het gebouw werd verlicht door lichtkoepels. Vanzelfsprekend werd er door direct betrokkenen zoals mr. Du Croo in zijn toe spraak aan de rijke geschiedenis herinnerd. Maar ook aan de snelle expansie in de laatste jaren, vooral dankzij de voortdurende economische groei in de provincie. Zo telde de bank een inleggerstotaal van zeven miljoen en bijna 5000 spaarders. De vertegenwoordiger van de Nutsspaarbank van Tholen memoreerde de uitste kende samenwerking tussen de Zeeuwse banken en zinspeelde zelfs op een fusie, waarop Du Croo riposteerde dat men welkom was. De nuchtere werkelijkheid leerde, dat de Coöperatieve Raiffeisenbank Zierikzee (en omgeving) een paar maanden later haar eigen nieuwe kantoorpand opende aan Havenpark 4, op een steenwoip afstand van de Nutsspaarbank. De lokale en provinciale pers besteedden ruime aandacht aan de opening van de vernieuwde Nutsspaarbank, waarvan de bouw, inclusief de inventaris, 600.000 gulden had gekost. Bouen cle voordeur van de bank kwam het embleem van cle bank, de nijvere bij in brons, (foto R.H 137

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 139