sinds kort voorbeeldig ontsloten zijn door het Gemeentearchief Schouwen- Duiveland, kan hier volstaan worden met een verwijzing naar de achter in dit boek vermelde vindplaatsen. Voor het schrijven van onderhavige geschiedenis heb ik dankbaar gebruik gemaakt van het vrijwel complete archief van de voormalige Nutsspaarbank, dat thans berust bij het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland in Zierikzee. Tijdens mijn onderzoek heb ik het archief van het Departement Zierkzee van het Nut van 't Algemeen slechts gedeeltelijk kunnen raadplegen. In het archief van de bank bevond zich slechts één notulenboek, de rest leek verdwenen. Na overdracht aan het Gemeentearchief werd het her en der verspreide archief teruggevonden. Voor mijn onderzoek kwam deze vondst helaas te laat. Naast archiefonderzoek, interviews en beperkte literatuurstudie heb ik veel informatie en ook praktische hulp gekregen van gemeentearchivaris H. Uil en de andere medewerkers van het gemeentearchief Schouwen-Duiveland. Ik dank verder de kritische meelezers: dr. H. van den Belt, dr. A.C.A.M. Bots, mr. W.H. Klaassen, Robert Vacher, drs. L.C. Willemsen en de redactiecommissie van 'De kroniek van het land van de zeemeermin(Schouwen-Duiveland) voor het verzorgen van deze bijzondere kroniekuitgave. Zonder de inzet van mr. M.W.J. Hinssen, voorzitter van de hoofddirectie van SNS Bank NV, de heer A.J. Deurloo, directeur van de vestiging Zierikzee van de SNS Bank en van het bestuur van de Stichting SNS Fonds 't Nut Zierikzee, met name de heren mr. W.H. Klaassen en J.C. Schoneman AA, was dit boek niet tot stand gekomen. Ten slotte wil ik deze kroniek opdragen aan mijn grootmoeder, Antonia Maria Willemsen-Logmans (1894-1982), dochter van Zierikzee, ter dierbare nagedachtenis. 11

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 13