gelegd voor de notabelen van de stad, de oude regenten. Vroeger werd tijdens dit soort bestuursvergaderingen ook de lokale politiek besproken en allerlei beslis singen voorbereid. Alle bestuursleden waren lid van sociëteit 'De Vereeniging anno 1802' een van de oudste sociëteiten van Nederland. Helaas is tijdens de watersnoodramp van 1953 het hele archief verloren gegaan. Ik ben nu erelid van deze sociëteit. Toen later de commissarissen, bestuursleden werden, vergaderde men nog maar vier of vijf keer per jaar. Het couponknippen is plusminus 1987 vervangen door de inschrijving in het zogenaamde Schuldregister. Daarmee ver dween tegelijkertijd de noodzaak van de traditionele maandagavondvergadering. De bestuursvergaderingen werden door mij genotuleerd.' Op de bank werkten in 1967 vier mensen: de directeur, zijn adjunct en twee balie medewerksters, de dames M.Enzlin-Huson en E. Simmers-Stoutjesdijk. Toen mevrouw Simmers nog in datzelfde jaar ontslag nam, werd zij opgevolgd door de achttien jarige G. (Truus) de Waal uit Bruinisse. Vos meent zich te herinneren dat voor de opening van het nieuwe gebouw de bank niet altijd de hele dag open was, behalve op donderdag, marktdag. Hij dacht aan een paar ochtenden en één middag speciaal voor kinderen.152 Deze aparte kindermiddag bleef in elk geval ook na de verbouwing gehandhaafd. 'De kinderen kwamen dan om hun spaarkaarten in te leveren en de spaarbusjes te laten legen en tellen. Voor de kinderen was er de aparte, verlaagde balie. De Nutsspaarbank was op dat moment de enige bank die langs de scholen ging om spaarzegels te verkopen voor de spaarkaarten. Later ging ook de Raiffeisenbank met spaarbusjes langs de scholen. De dames aan de balie noteerden de ingelegde gelden in het spaarbankboekje en schreven de mutaties bij op een lijst met vier kolommen. In de eerste kolom stond het oude bedrag, in de tweede werd de inleg genoteerd en in de derde het nieuwe totaal. In de vierde kolom kwam de mutatierente te staan. Boekje en lijst werden geparafeerd door de ter zitting aan wezige thesaurier. De thesaurier moest ook toestemming geven als klanten hun geld kwamen opnemen. Ik heb nog één keer meegemaakt dat hij aan een klant vroeg waarvoor deze al dat geld nodig had. De klant antwoordde niet, maar toen hij met zijn geld vertrokken was, heb ik Stols wel duidelijk weten te maken dat zijn handelwijze niet meer van deze tijd was.' 152. Hiervoor zagen we dat de bank normaliter minstens elke ochtend geopend was, misschien dat vanwege her haaldelijk ziekteverzuim van De Regt de openingstijden waren teruggebracht. 143

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 145