Stichting Opleiding Spaarbankpersoneel, die door Vos geraadpleegd was. De Regt mocht helaas niet lang profiteren van zijn vervroegd pensioen, want goed een maand later, op 17 februari 1969 overleed hij, pas 58 jaar oud. In cle lokale en pro vinciale pers werd hij alom geprezen voor zijn grote maatschappelijke betrokken heid. Ondanks zijn zwakke gezondheid was M. de Regt bestuurder geweest van vele maatschappelijke en kerkelijke organisaties. Hij werd in Zierikzee begraven. F.K.Vos was hem inmiddels als directeur opgevolgd.16' Van der Linden ging min of meer functioneren als adjunct-directeur met tekenbevoegdheid. Anderhalve eeuw In 1969 zou de bank 150 jaar bestaan. Commissaris Doeleman kwam met tal van suggesties. Er moest iets gedaan worden voor de jeugd, ouden van dagen, vereni gingen etc. De voorzitter stelde dat de ervaring leerde dat de hedendaagse jeugd veiwend was. Als je niet met iets sprekends kwam, waren ze moeilijk te bewegen actief mee te doen. Daarom voelde men wel wat voor het voorstel van de Nutsspaarbank Middelburg om samen met Vlissingen een gemeenschappelijke herdenking van '150 jaar Nutsspaarbanken in Zeeland' te houden. Het Advertentie- en Reclameadviesbureau "De Zuil" stelde een uitgewerkt plan op waarin de drie banken zich goeddeels konden vinden. Toch dacht men ook nog aan een aparte Zierikzeese manifestatie, zoals een receptie in Mondragon. in jacquet en met pianist. Een kindercircus, de dropping van 2250 duiten en een vaartocht voor bejaarden. Voor de organisatie hiervan en van de geplande sportwedstrijden, muziek en taptoe werden mensen van buiten aangetrokken. De festiviteiten werden vastgelegd door de Zierikzeese fotograaf Krakeel. Men kon zich ook wel wat veroorloven, want letterlijk aan de vooravond van het jubileumjaar maakte de voorzitter van de raad van bestuur bekend dat het inleggerskapitaal de tien miljoen had bereikt.162 Het zat economisch bepaald niet tegen in die dagen. In dezelfde vergadering van 30 december 1968 besloot men het advies van de Spaarbankbond te volgen om naast de gebruikelijke periodieke salarisverhogingen de salarissen per 1 januari 1969 met 5 procent te verhogen.163 Tezelfdertijd waren de rentes op allerlei emissies ook niet flauw. Zo schreef men januari 1969 in op een 7 procent emissie a pari van de Bank Nederlandse Gemeenten. Ook de hypotheekrentes zaten tussen de 6,75 en 7 procent om nog voor eind 1970 op te lopen tot 9 procent. Een verhoging van de creditrente aan de klanten kon daarom niet uitblijven en per 1 juli 1969 ging de rente voor jeugd-en ambtenarensparen omhoog van 4 naar 5 procent, de deposito's van een half jaar van 4,75 naar 5 procent, en die van een jaar vast van 5 naar 6 procent. Twee jaar vast werd, indien de klanten aandrongen, 6,25 procent, maar hiervoor wilde men beslist geen reclame maken. De rente op nieuw af te sluiten leningen was per 1 maart 1969 al op 7 procent gebracht en per 1 juli volgde een verhoging tot 7,5 procent.16* Per 1 maart 1969 werd ook de dagelijkse openstelling verruimd. De bank was voor taan van maandag tot en met vrijdag geopend van negen 's morgens tot vier uur 's middags. Donderdagmiddag was er van vier tot vijf jeugdspaarbank en de avond zitting was van zeven tot acht. 161. F.K.Vos bedong een brutosalaris van 21.600 gulden per jaar plus vrij wonen en verwarming, naast andere emolumenten. Daarmee verdiende hij twee maal zoveel als zijn voorganger De Regt. 162. Landelijk gezien was er de laatste tien jaar een sprong gemaakt van twee naar zeven miljard gulden. 163- Per 1 juli 1969 volgde een salarisverhoging van 2 procent, plus een uitkering ineens van 1 procent over het huidige salaris. 164. Deze percentages golden ook voor de hypotheekrente. 150

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 152