de open dag, die gepland was op zaterdag 13 juni 1981. Intern vond de opening de dag ervoor plaats. De burgemeester van Zierikzee was bereid gevonden de expositie te openen.Voorzitter Doeleman nam het op zich, evenals bij de vorige verbouwing, de oude situatie te fotograferen. 'Dan weten we later tenminste nog hoe het vroeger geweest is'. Doeleman, die altijd oog had voor het historisch ver leden van stad en bank, was nu zelf ook aan zijn afscheid toe. In de loop van 1981 zou hij zeventig worden, statutair de leeftijd om af te treden. Karsten die als waarnemend voorzitter in aanmerking kwam voor zijn opvolging werd in hetzelfde jaar 65, maar hij besloot voor één jaar waar te nemen. Dan had men wat langer de tijd om zich op een opvolger te beraden. Doeleman nam afscheid tijdens de ver gadering van 7 oktober 1981. De vergadering vroeg hem als adviseur aan te blijven, waarop Doeleman beloofde zo af en toe nog eens langs te komen. Tenslotte hadden bestuur en directie altijd een hecht team gevormd, een vriendenclub, met één vast doel voor ogen: 'goede bancaire dienstverlening op Schouwen-Duiveland gericht op onze cliënten'. Karsten werd met algemene stemmen tot nieuwe voorzitter benoemd en als commissaris werd M. Doeleman opgevolgd door zijn zoon J.M. Doeleman. De heer Scherjon, tijdens dezelfde vergadering voor vijf jaar herbenoemd, werd aangewezen als de nieuwe waarnemend voorzitter. In tegenstelling tot vroeger toen de voordrachten voor nieuwe bestuurders door een extern orgaan moesten worden bekrachtigd, vulde de raad van commissarissen zich nu dus via coöptatie aan. De nieuwe raad begon onder een gelukkig gesternte want na een korte dip in de bedrijfsresultaten, vooral tengevolge van een zekere ontsparing, trokken de resul taten in de loop van 1981 weer aan. In het tweede kwartaal van 1982 werd het aantal van 10.000 rekeningen overschreden. Maar kort daarna werd met enige zorg kennis genomen van het instellen van de surséance van betaling van de hiervoor genoemde Tilburgsche Hypotheekbank [THB], De Zierikzeese Nutsspaarbank had Links M. Doeleman en commissaris D. Karsten. 168

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 170