Bij nacler inzien zag men m idden jaren tachtig af van een bijkantoor in Renesse. Wel ontving de Zierikzeese Nutsspaarbank in 1985 in diezelfde plaats de 'gewone algemene ledenvergadering van de Nederlandse Veren iging van SpaarbankdirecteurenLinks de heer A .J. Kaland, gastspreker die dag, in het midden de heer JA. de De Bruyne, voorzitter van genoemde vereniging, en rechts de heer F.K. Vos, gastheer en directeur van de Zierikzeese Nutsspaarbank. De kostenbegroting voor 1984 overschreed voor het eerst de één miljoen gulden. Er was even sprake van de vestiging van een bijkantoor in Renesse, maar de winst ten opzichte van het bereik via het rijdend bijkantoor was toch te klein om de investering rendabel te maken. Wel besloot men in navolging van de concurrentie de openingstijden te verlengen tot vijf uur 's middags. Zelfs een hernieuwde openstelling op de zaterdag werd overwogen. Uit een regionaal marktonderzoek in 1984 bleek de naamsbekendheid vooral in de leeftijdsgroep van 16 tot 34 jaar hoog. Toch kon de bekendheid met het S vignet beter en ook producten als vreemde valuta, verzekeringen, en aam en verkoop van effecten moesten sterker gepousseerd worden. Om aan deze eisen te voldoen was het dringend noodzake lijk de oude computer uit 1970 te vervangen. Deze computer kon ook zaken als de verwerking van stacs en giro's, ontvangen output CB, specifieke overzichten inleggersbestand en hypotheekberekeningen niet aan. Een drietal personal com puters, die onderling gekoppeld werden teneinde de gegevens in één bestand te kunnen opslaan, werd aangeschaft. Voor de eigen cliënten vond men ook een snelbalie nodig omdat ze vanwege de vakantiedrukte vaak te lang moesten wach ten. Per 1 juli 1986 werd Karsten bij gelegenheid van zijn 70ste verjaardag als voorzitter opgevolgd door Scherjon. M. Doeleman was inmiddels 75 jaar gewor den en vond het tijd zijn adviseurschap op te zeggen. Tot dan toe had hij immer trouw de vergaderingen bezocht. De heer W. Schot, mosselkweker van beroep, werd de nieuwe commissaris, J.M. Doeleman de nieuwe waarnemend voorzitter. 170

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 172