destijds, 22 jaar geleden, zijn vader opgevolgd, die in 1954 commissaris van de bank was geworden. Ook commissaris H.E.S. Sinck trad na 22 jaar af vanwege het bereiken van de zeventigjarige leeftijdsgrens. Hij werd opgevolgd door de heer J.C. Schoneman, een man met fiscaal financiële achtergrond. Het jaar daarvoor waren kort achter elkaar twee oud-commissarissen overleden. 11 April 1987 overleed de heer M. Doeleman HJzn, die zich tot op het laatst energiek had ingezet als adviseur van de bank. Drie maanden later overleed oud-commissaris Van der Straaten. Binnen de bank vonden er enige personeelsmutaties plaats. Deurloo volgde per 1 november 1990 Zwart op als financieel directeur. Mevrouw K. Peute werd de nieuwe procu ratiehouder met beperkte volmacht en J.van Urk procuratiehouder assurantiën. Hier tijdens een receptie van de bank. van links naar rechts de commissarissen J.P. W.C. Stols, F.G. Scherjon en H.E.S. Sinck. Het fusieaanbod van de Rotterdamse ABN kwam juist op het moment dat de rente marges verbeterden en het nettoresultaat een stijgende lijn vertoonde. Vanaf het begin van de jaren negentig namen de spaarquota zelfs aanzienlijk toe. Er was bovendien sprake van een sterke groei van het aantal rekeningen en van de hypo theekportefeuille. Er ontstond opnieuw een discussie rond het lage rendement van de hofsteden, dat op plusminus 2 procent bleef steken. Daar stond tegenover dat de waarde enorm gestegen was gedurende de eigendomsperiode. De pachters wilden de opstallen graag kopen. Daarom dacht men aan de optie om de opstallen in eigendom over te dragen aan de pachters. Aldus geschiedde. Voor één van de pachters werd het pachtrecht van de gronden omgezet in erfpacht. Voor de goede verstaander De verbetering van de rentemarge zette in 1991 door, vooral dankzij de hypo theekrentes. Omdat de kosten beter in de hand konden worden gehouden, resul- 172

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 174