niemand boven me hebben. Als vrouw gaf ik mezelf echter weinig kans. De functie was een eindfunctie en in de bankwereld is het geen usance dat vrouwen op zo'n functie geplaatst worden. Vrouwen kunnen tenslotte niet met geld omgaan en dan dreigt er nog de gezinssituatie. Eerst investeer je veel in een vrouw en dan zijn ze ineens pats weg omdat ze in verwachting raken. Ik kreeg overigens inderdaad een kind tijdens mijn directeurschap, maar ik heb bijna tot het einde toe doorgewerkt.' F.Iv.Vos die per 1 november 1992 zijn functie neerlegde, zou officieel afscheid nemen op 22 oktober in restaurant Mondragon waar ooit zijn carrière tijdens een etentje met M. Doeleman, de toenmalige voorzitter van de raad van commissarissen, begonnen was. Voorzitter Scherjon memoreerde tijdens Vos' laatste vergadering met de raad van commissarissen zijn grote verdiensten voor de bank. Fré Vos zelf herinnerde aan de grote veranderingen binnen het bankbedrijf gedurende zijn vijfentwintigjarig directeursschap. De overgang van 'handwerk naar computers, van chartaal naar plastic geld. Van een bank met een enkele medewerker naar een bedrijf met twaalf medewerkers.' Desondanks kende hij nog bijna elke klant per soonlijk. In de lokale en provinciale pers werd veel aandacht besteed aan het afscheid van Vos. Vooral zijn vele maatschappelijke functies en activiteiten werden in het licht gesteld, zoals zijn inzet voor woningbouwvereniging Beter Wonen, waarvan hij voorzitter was en nog veel meer. Een maatschappelijke betrokkenheid waaraan hij in het bijzonder de hoge koninklijke onderscheiding dankte van Ridder in de Orde van Oranje Nassau. F.K.Vos ontving bij gelegenheid van zijn afscheid als directeur van de bank en vanwege zijn vele maatschappelijke verdienstende hoge kon inklijke onder scheiding Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Op de foto wordt hij gefeliciteerd door mededirecteur A.J. Deurloo. 174

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 176