De bank deed zichzelf zeker niet te kort. De waterleidingmaatschappij kreeg voor de 100.000 gulden die ze bij de Nutsspaarbank in deposito had staan maximaal 3 procent rente. Daar stond tegenover dat de meeste rentes over hypotheken en leningen 5 procent bleven doen. met uitzonderingen zoals bijvoorbeeld de ge meente Zierikzee die vanaf begin 1935 4,5 procent ging betalen. In de loop van 1935 verlaagde men in een aantal (nood)gevallen de hypotheekrente zelfs tot 4 procent en hoewel er nogal wat schuldenaren in de problemen zaten en er elke ver gadering sprake was van achterstallige betalingen of dreigende executies, werd officieel de hypotheekrente pas medio 1936 teruggebracht tot 4,5 procent. Onder tussen rekende de bank zich rijk met een winst van ruim 20.000 gulden over 1935. Verhuizing Eindelijk was het dan zover. Tijdens de vergadering van 20 mei 1936 kwam de aankoop van het pand Havenpark, wijk B nr. 411, van de familie Van Nouhuys™, als nieuw spaarbankgebouw op tafel. De vraagprijs was 12.000 gulden. Met alge mene stemmen besloot men tot aankoop over te gaan. Er werd geen woord gezegd over de eventueel benodigde toestemming van het departement. Alleen commissaris Schults103 vroeg zich een paar maanden later af of het departement geen bezwaren zou maken. Was het niet beter met bewijzen te komen dat de weduwe Van Nouhuys hogere aanbiedingen had laten lopen om de bank ter wille te zijn? Maar de overige commissarissen meenden dat het departement hierover niets te zeggen had. Er was in elk geval genoeg geld in kas, want zelfs na aftrek van subsidies, een redelijk forse afschrijving van 5000 gulden op de Lockershof en In 1937 verhuisde de bank van de Meelstraat naar het huidige adres aan het Havenpark. Het pand was voorheen van notaris H.J. van Nouhuijs, commissaris van de bank. Het pand de Eenhoorn met de drie gevelstenen, rechts van het bankgebou w, werd later bij de bank getrokken 102. Hel ging hier om dezelfde - nu overleden - notaris Van Nouhuys die eerder genoemd werd. 103- Schults was in het dagelijks leven directeur van de Rijks HBS in Zierikzee. 97

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 99