Auteurs Frans Beekman (1940) stond 35 jaar voor de klas. Van 1970 tot 2001 was hij leraar aardrijkskunde aan de RSG te Zierikzee. Hij bereidt een proefschrift over de historische geografie van de Kop van Schouwen voor. Jenny van der Haar-Flikweert (1950), is geboren en opgegroeid in Oostende waar haar vader (een rasechte Zierikzeeënaar) predikant was. Sinds 1990 woont zij in Zeeland, en is docente Nederlands aan het ROC waar ze les geeft aan anderstaligen van hogeropgeleid tot niet- of anders gealfabetiseerd. Ad Hagesteijn (Zierikzee, 1963) studeerde Economische en Sociale Geschiedenis in Nijmegen. Was als journalist werkzaam bij de Zierikzeesche Nieuwsbode van 1992 tot 1997. Sinds 1997 is hij werkzaam bij Omroep Zeeland, waar hij nu de functie van politiek verslaggever heeft. Publiceerde eerder in de Kroniek van Stad en Lande over de geschiedenis van de bierbrouwerijnijverheid in Zierikzee. W.H. Klaassen (1944) was tot 2004 werkzaam als notaris in Zierikzee. Hij ver vulde en vervult tal van bestuursfuncties, o.a. bij de Stichting Museumhaven Zeeland, de Stichting SNS Fonds 't Nut Zierikzee, de Stichting Moermond en de Stichting Moolenburgh-Bent. Rob C. van Leeuwen(1945) behaalde de aktes Nederlands MO-A en MO-B en was werkzaam in verscheidene functies binnen het voortgezet onderwijs. Na zijn pensionering legde hij aan de Rijksuniversiteit te Leiden in 2004 het docto raal examen Nederlandse Taal- en Letterkunde af. Zijn doctoraalscriptie handelde over het dialect van Schouwen-Duiveland. Feiko H.Postma (Zierikzee 1955) studeerde geschiedenis in Leiden en promoveer de bij Jan Bank op De repatriëring van Sovjetonderdanen uit Nederland 1944- 1956. Mythe en Waarheid. Hij publiceerde in o.m. de Internationale Spectator, Tijdschrift voor Geschiedenis, Doopsgezinde Bijdragen, Plural Societies, PZC, NRC Handelsblad en het Nederlands Dagblad. Recentelijk werkte hij mee aan de aan Jan Bank aangeboden afscheidsbundel Kerk, Cultuur en Koloniën. Opstellen over Nederland rond 1900. Sinds 1991 verzorgt hij geschiedenisonderwijs bij Instituut Blankestijn (Utrecht). Jan H. Simmelink (1932) was tussen 1951 en 1988 in diverse leidinggeven de functies werkzaam in het voortgezet onderwijs in voormalig Nederlands Nieuw-Guinea en Nederland. Houdt zich sinds 1997 als vrijwilliger bij het Gemeentearchief van Schouwen-Duiveland bezig met het toegankelijk maken van archiefstukken van de hoge heerlijkheid Oosterland. H. Uil, gemeentearchivaris van Schouwen-Duiveland. Hij publiceert vooral over regionaal-historische onderwerpen Ir. J.L.C. Weyts, bouwkundig ingenieur en restauratie-architect, studeerde bij de afdeling Bouwkunde van de T.U. Delft. In die periode werd daar de restauratie opleiding ingericht. Zijn werkterrein betreft meest de restauratie en verbouwing van woonhuizen en winkels in Zuid-West Nederland. 139

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 141