De Kantonrechter in het kanton verklaart dat bovongonoemde veldwachter heden in zijne handen den eed heeft afgelegdbedoeld in artikel 1 der Instructie voor de bezoldigde gemeen te- veldwachters in Zeeland." Gezien dooi- mij burgemeester der gemeente Benoeming veldwachter H.Th. van Klooster. veldwachter vooral van schrok, was het hoge aantal kindermoorden. Abortus was in Dreischor aan de orde van de dag en leek zelfs een volkomen geaccep teerd verschijnsel. De bewoners van Dreischor, aldus Klooster, 'beroemden zich er op dat op 't dorp geen onechte kinders waren. Maar wie als ik de inwoners kent, kan verzekeren dat menige getrouwde vrouw, menig jong meisje met haar leven speelde en dat menige vrucht ongeboren werd gedood.' Burgemeester en Modderkreeke waren op de hoogte van dit alles, maar wei gerden er iets aan te doen. Wat kon men anders verwachten van deze men sen, die zelfs een oogje hadden toegeknepen, toen er een keer een jongen uit Schuddebeurs was vermoord? De jongen was tijdens de kermis door een woe dende menigte opgepakt, omdat hij in dronken toestand schoten had afgevuurd op een bewoner van Dreischor. De dader was naar de burgemeester gebracht, die niets anders wist te vertellen dan: "Breng de schobbert maar van 't dorp af." Hij werd, aldus Klooster 'afgevoerd, mishandeld en den volgenden morgen vondt men de man buiten het dorp opgehangen, beter echter uitgedrukt geworgd.' De officiële lezing was zelfmoord, maar Klooster had veel later de namen van cle daders gehoord. 10

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2006 | | pagina 12