Auteurs Herbert van den Berge (1952) is als neurochirurg werkzaam in het Erasmus Universitair Medisch Centrum te Rotterdam. Uit de restauratie van zijn woonboerde rij komt zijn belangstelling voort naar betegelingen in nog oorspronkelijke situaties. Deze worden bestudeerd en gefotografeerd. Hierover verschenen inmiddels verschil lende publicaties. Betty Blikman (1947) woont sinds 1982 op Schouwen-Duiveland en is cultuurhisto risch gids en publicist. Lo van Driel (1944) studeerde Nederlands en Taalwetenschap en promoveerde in 1988. Was docent taalkunde aan een lerarenopleiding. Hij publiceerde o.a. op het gebied van de geschiedenis van de taalwetenschap en is medewerker van de PZC. Hij schreef o.a. de historische novelle De kwestie-Jobse. In 2003 verscheen zijn bio grafie van Van Dale, in 2004 zijn boekje over het Zeeuws. Albert Louis Kort (1955) studeerde geschiedenis aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. In 2001 promoveerde hij aan de Erasmus Universiteit op de studie Geen Cent te veel. Armoede en armenzorg op Zuid-Beveland, 1850-1940. Vanaf 1983 is hij werkzaam als docent geschiedenis aan het Goese Lyceum. Hiernaast is hij vanaf 2003 in dienst bij het CITO in Arnhem. Rob C. van Leeuwen (1945) behaalde de aktes Nederlands MO-A en MO-B en was werkzaam in verscheidene functies binnen het voortgezet onderwijs. Na zijn pen sionering legde hij aan de Rijksuniversiteit te Leiden in 2004 het doctoraal examen Nederlandse Taal- en Letterkunde af. Zijn doctoraalscriptie handelde over het dialect van Schouwen-Duiveland. Erwin van Loo (Ouwerkerk, 1971) studeerde Nieuwste Geschiedenis aan de Faculteit der Politieke en Sociaal-Culturele Wetenschappen van de Universiteit van Amsterdam. Tussen juli 1997 en september 2005 was hij als wetenschappelijk mede werker verbonden aan de Sectie Luchtmachthistorie. In deze periode verzorgde hij onder meer de eindredactie van de in 1998 verschenen luchtmachtbrochure We flew the rocket firing Typhoon. World War II memories of No. 124 Wing RAF pilots and supporting staff en schreef hij het jubileumboek Crossing the Border. De Koninklijke Luchtmacht na de val van de Berlijnse Muur (2003). In 2006 publiceerde hij samen met zijn collega Drs. R. de Winter het boek Luchtmachtbevelhebbers geportretteerd 1954-2005. Daarnaast verschenen van zijn hand diverse artikelen in onder meer de Militaire Spectator, Onze Luchtmacht en De Vliegende Hollander over ondeiwerpen uit de geschiedenis van de militaire luchtvaart. Vanaf 2005 is Van Loo als wetenschappelijk medewerker verbonden aan het Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMH) waar hij deel uitmaakt van de Afdeling Wetenschappelijk Onderzoek. Bij het NIMH werkt hij aan de afronding van zijn proef schrift, een verhandeling over de Nederlandse luchtstrijdkrachten in Groot-Brittannië tij dens de Tweede Wereldoorlog. De afronding van deze studie is voorzien voor 2008. Huib Uil (1953) is gemeentearchivaris van Schouwen-Duiveland. Hij publiceert vooral over regionaal-historische onderwerpen. 131

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2006 | | pagina 133