zigheid der ambtenaren. Het prestigieuze gemeentehuis werd ontworpen door gemeentearchitect S. Blokzijl en gebouwd door een aannemerscombinatie uit Ten Boer en Wirdum. De onderste regel van de rekening vermeldde het bedrag 10.900,-. Tegenwoordig is het een -zeer royaal- woonhuis. Verandering van werk Bijzonder veel werk zal het burgemeesterschap Siert Triezenberg niet hebben gegeven, maar erger was dat het slecht betaalde. Een salaris van 750 gulden per jaar was aan de lage kant voor iemand met een universitaire studie. De rech terlijke macht betaalde zijn werknemers veel beter. Een overstap lag voor de hand. Het lukte hem al vrij snel, in september 1907 kreeg hij toestemming om het burgemeestersambt te combineren met het procureurschap bij de rechtbank te Appingedam. Een stap in de richting van een carrière bij de rechtbank. In het voorjaar van 1913 zegde hij zijn baan als burgemeester op om een benoe ming te aanvaarden als substituut-griffier aan de arrondissementsrechtbank in Groningen. Op 6 mei 1913 vertrok hij met vrouw en kinderen 'naar stad'. Het gezin Triezenberg ging wonen op het adres Jan Luthmastraat 19a, in de zoge naamde Schilderswijk, niet ver van het Noorderpark. Het was een echte arbei dersbuurt, waar de huren laag waren, maar waar waarschijnlijk gemakkelijk aan een huis was te komen. In het dorp Ten Boer is een blijvende herinnering te vin den aan Siert Triezenberg, het gemeentebestuur besloot in de vergadering van 14 december 1939 om een nieuw aangelegde straat naar hem te vernoemen. In 1939 werd in Ten Boer een straat naar burgemeester Triezenberg genoemd. Foto: L. E.Blikman. Naar Tiel De baan van substituut-griffier als een opstapje beschouwend, begon in septem ber 1914 het echte werk! Inmiddels 44 jaar oud, aanvaardde Triezenberg een voltijds betrekking bij de rechterlijke macht aan de arrondissementsrechtbank in Tiel als rechter. Tiel was een plaats met een centrumfunctie en telde in die tijd 27

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2006 | | pagina 29