de het totdat hij in 1938 de woning zelf betrok. De oprit naar de boerderij loopt langs het huis. Het is een type woonhuis dat in het eerste kwart van de 20ste eeuw veelvuldig werd gebouwd op Schouwen-Duiveland, voor boeren die gin gen rentenieren. Het huurhuis in Schuddebeurs waar Triezenberg met zijn. tweede vrouw en kinderen woonde. Foto: L.E. Blik man. Op 20 april 1920 werd Triezenberg ingeschreven in de gemeente Noordgouwe en op 3 mei volgden de overige gezinsleden. Ruim een jaar later, op 15 juni 1921 lieten ze zich, 51 en 46 jaar oud, in de echt verbinden. Ze togen naar het gemeentehuis van Noordgouwe, een vertrek aan de zuidkant van de dorpskerk vastgebouwd. Een bruggetje over de kerkgracht verbond het toegangspad met de Ring. Het paar werd vergezeld van vier collega's van de rechtbank die als getui gen optraden.6 Onderwijzer Abraham Prinse fungeerde als ambtenaar en voltrok het huwelijk. Gaven ze nadien nog een feestje of een diner? Dronken ze een borrel in café Coomans in Noordgouwe? Of zouden ze bij kastelein Dekker in Schuddebeurs in de tuin aan het water hebben gezeten? Elke suggestie is moge lijk. Werken in Zierikzee Op 24 oktober 1919 vond de eerste zitting waarvan Triezenberg voorzitter was, plaats in het pand aan het Havenpark. Beklaagden waren drie Brouwse jongens van tien, negen en zeven jaar oud. Zij hadden op 23 augustus 1919 samen op een akker van Cent van Schelven te Brouwershaven een hoeveelheid te velde staande klaver afgesneden en in een zak gedaan, met de bedoeling om dit mee te nemen. Helaas betrapte veldwachter Cornelis de Jonge -zelf nog maar 24 jaar jong- hen dichtbij het veld, met de zak klaver. Ze waren jong, maar moesten toch voorkomen. Vader ging mee. Gelukkig kwamen ze er met een berisping af. 30

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2006 | | pagina 32