zijn groot juridisch inzicht in de geschillen die de partijen verdeeld hielden, wist hij meer dan eens een oplossing voor het conflict te vinden. Triezenberg stortte zich behalve op zijn werk ook op geheel andere aspecten van de samenleving en nam veel vrijwilligerswerk op zijn schouders. Net als in Zierikzee had hij hier zitting in het College van Regenten der Gevangenissen. Hij was voorzitter van Het gerechtsgebouw aan de Hamburgerstraat in Utrecht. Fotocollectie Het Utrechts Archief de Kamer van Toezicht (een notariële beroepsorganisatie), van de Vereniging tot verbetering der Armenzorg, van de Utrechtse Raadskelder Vereeniging en cle plaatselijke afdeling der Zuid-Afrikaanse Vereniging. Ook was hij bestuurslid van de Vereniging voor Dierenbescherming. Tegenspoed In de zomer van 1929 begon Triezenberg zich niet goed te voelen, In oktober moest hij het bed houden. In de maand januari daaropvolgend ging het wat beter en hervatte hij zijn werk. Dit bleek een tijdelijke opleving, in maart was operatief ingrijpen noodzakelijk. De ziekte bleek lang en slopend. Zijn omge ving zag wel aankomen dat hij niet meer zou herstellen en bedacht iets waar de zieke plezier aan zou beleven; er werd een koninklijke onderscheiding voor hem aangevraagd. In cle tweede helft van augustus 1931 werd 'mr. S. Triezenberg tot Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw benoemd, in zijn hoedanigheid als president van de rechtbank te Utrecht'. Hij heeft er niet lang van kunnen genie ten, op zaterdag 19 december 1931, 's middags om half vijf overleed hij, 61 jaar oud. De 22ste december werd de ontslapene door zijn collega's voor aanvang van de zitting herdacht. De vice-president, mr. M. E. Havelaar sprak de volgende woorden: "Zij die hier langer waren zullen niet licht vergeten den man die met zoveel waardigheid den presidentszetel heeft ingenomen. In hunne herinnering wil ik 38

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2006 | | pagina 40