de Commissie van Toezicht op het Openbaar Onderwijs, elk in hun eigen plaats. Deze gedeelde interesse kan tot contact hebben geleid. Triezenberg nodig de Dingemans uit in Schuddebeurs en tijdens een rit over het eiland 'ontdekte' Dingemans het verstilde plaatsje Westenschouwen. Het leidde tot de aankoop van een pittoresk huisje aldaar en tot hernieuwd contact met Triezenberg.19 De zoon van Waalko Jans, Waalko jr., schreef een artikel over de belevenissen van zijn ouders op Schouwen-Duiveland. Daarin vertelt hij: "Af en toe bezochten we ook de familie Triezenberg in Schuddebeurs. Als ze bij ons kwamen, maakten ze gebruik van een grote huurauto. Van hun zoon Tony, van mijn leeftijd, her inner ik me dat hij een schitterende bokkewagen had, waarmee we dan de dijk, met aan weerszijden prachtige rijen iepen, opreden." De bok en de bokkewa gen hebben ongetwijfeld 'geparkeerd' gestaan op hofstede 'Zandvliet'. Het echt paar Dingemans-Numanse exposeerde in de foyer van de Concertzaal op twee, drie en vier september 1923- Hij met zijn landbouwtaferelen en zij met haar bloemstillevens. Het trok veel publiek. Ook de Vlaamse kunstschilder Alphons Blomme verbleef vaak op Schouwen-Duiveland en schilderde er veel, zeker in de periode van de Eerste Wereldoorlog. Net als Dingemans bezat hij een zomer huisje in Westenschouwen. Het stond aan Toledo's pad, heette 'De Abelen', en bevond zich op kleine afstand van het huisje van Dingemans. In 1916 en 1920 hield hij (drukbezochte) tentoonstellingen in de Zierikzeese Ambachtsschool. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid heeft Triezenberg hem meer dan eens ontmoet. Deze drie mannen deelden de liefde voor de schilderkunst. Waarschijnlijk was dit de reden dat Triezenberg zich in 1921 als voorzitter van een comité heeft ingezet om de gemeente Zierikzee te voorzien van enige schil derijen van de hand van de Vlaamse kunstenaar. In de Zierikzeesche Nieuwsbode is hierover het volgende te lezen: .5 «.'«.„imi -jN Aquarel door S. Triezenberg van hofstede Zandvliet, gezien vanaf de noord-oostzijde. 1924. Privé collectie Blikman. 40

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2006 | | pagina 42