11. Twee bij elkaar horende en vol ledig gespiegelde pendant pilasters afkomstig uit een woonhuis in Oud Beierland. De gemarmerde zuil loopt spits toe en is dus een obelisk. Hierop bevestigd in renaissance car touches de wapens van de Zeven geünifieerde Nederlandse provincies, dat. van Gelderland als hertogdom bovenaan. Als kapiteel het wapen van stadhouder-koning Willem III met daar omheen het devies van de orde van de Kousenband en erbo ven de koningskroon. De zes ranken om de obelisk worden 'bezivaard' door Oranjeappelen. De linker pilas ter is een volledig gespiegelde iveer- gave van de rechter met gespiegelde dus foutieve) wapens en een niet leesbaar devies. Hetpilasterpaar dateert niet uit de regelingsperiode van stadhouder-koning Willem III (1703 overleden), maar is aange maakt in het laatste kwart van de achttiende eeuw, de periode van de patriottische-orangistische twisten Maten steeds >130, d 8-9, S geel, sp g. bijna altijd 2 diagonaal geplaatst Collectie pKH. 10 a+b. Mannelijke en vrouwelijke herme op veelkleu rige tegeltableaus van 12x5 in de Sala de las Fiestas in het Real Alcazar de Sevilla. Dit zijn slechts twee voor beelden uit vele daar aanwezig, ze zijn gedateerd en gesigneerd door de schilder Cristobal de Augusta in de jaren 1577-1578. 12 Haardpartij uit het eerste kwart van de achttiende eeuw in het huis De Mossel' op het Havenpark te Zierikzee. Onder gevleugelde chembijnenkop- jes vruchtfestoenranken. De steunfiguren waarvoor onder de schoorsteenmantel geen- plaats meer was schragen nu het hoofdgestel van de schoor steenbetimmering, maar staan nog steeds op een piëdestal, echter niet meer met een kapi teel-, maar met een impost- tus sen een abacus en een impost plaat. Tussen de figuur van Apollo links en Flora rechts bevindt, zich binnen een meer voudige omkadering een schil derij, waarboven een alliantie wapen. Foto aanwezig in het GASD te Zierikzee. 81

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2006 | | pagina 83