Op dinsdag 4 oktober vond de officiële opening van het korps plaats. Het kreeg de beschikking over het gebouw van de voormalige stadsevangelisatie 'Jeruël'. Het maakte deel uit van een sigarenfabriek en was gelegen op de hoek van de Krepelstraat en de Breedstraat. De plaatselijke soldaten schilderden de zaal en zorgden voor de aankleding. Ook schonken zij een mud kolen voor de verwarming tijdens de aankomende winter. Vanuit Zierikzee werden in de wijde omtrek evangelisatieacties gehouden Zo belegde het korps op 26 oktober samenkomsten in Haamstede. De beide korpsofficieren werkten hard aan de opbouw van het korps. Daarbij schonken zij vooral veel aandacht aan de jeugd. Allerlei activiteiten werden gestart om jongeren van de straat te houden en een vorm van tijdsbesteding te geven. Ook werden verschillende jeugdgroepen gevormd, zoals een meisjeskoor en een handwerkgroep De officieren zagen in het kerstfeest van 1932 een mogelijkheid om het korps aan de Zierikzeese bevolking te presenteren. Op verschillende plaatsen in de stad werden de zogeheten kerstpotten opgesteld om gelden bijeen te brengen voor kerstvieringen en kerstpakketten voor eenzamen. Aangezien het korps nog niet over veel mankracht beschikte, werd een beroep gedaan op de bevolking. De plaatselijke padvindersgroep van het Nederlandse Padvinders Gilde stelde zich beschikbaar en nam deze taak op zich. Op de vooravond van de Kerst konden nu in groten getale kerstpakketten uitgedeeld worden aan nooddruftigen. Burgemeester Bannink was bij de kerstviering aanwezig. De viering, die werd opgeluisterd door het inmiddels opgerichte meisjeskoor van het korps, was een groot succes. Zowel op de eerste als op de tweede kerstdag vonden grootse 'jongelieden'-demonstraties plaats in de zaal. Hierbij presenteerden de jeugdgroepen zich en lieten zij zien wat ze deden en wat ze inmiddels bereikt hadden. De vorderingen van het korps waren niet aan de Legerleiding voorbij gegaan. Op vrijdag 24 februari 1933 bezocht commandant Vlas Zierikzee. Het korps greep ook deze gelegenheid aan om in de publiciteit te komen. Het haalde de commandant bij de provinciale boot op. Er werd daarbij gezongen en muziek gemaakt. Vooral het grote aantal vlaggen dat men voor de gelegenheid had meegebracht trok de aandacht van omstanders. Daardoor kwamen ook veel mensen op de officiële samenkomst af in de Nieuwe Kerk. zeker elf tot twaalfhonderd personen. De kerk telde echter slechts negenhonderd plaatsen, waardoor velen moesten staan. De divisieofficier, majoor Buiterman, had de leiding. Voordat commandant Vlas het woord voerde, heette de hervormde predikant, dominee Joh. Gerritsen hem welkom en dankte het Leger des Heils voor de sociale en geestelijke bijdrage die het leverde aan de bevolking van Zierikzee. In de jaren die volgden nam het korps verschillende initiatieven om tegemoet te komen aan de geestelijke en maatschappelijke nood in de stad. Zo startte het op 23 maart 1934 een afdeling van de zogeheten 'gezinsbond'. De feestelijke eerste bijeenkomst van deze bond vond plaats in de bovenzaal van het Huis van Nassau. Deze bond richtte zich op de huismoeders en had tot doel hen op geestelijk en maatschappelijk gebied te vormen. De bond was in Engeland al in februari 1907 opgericht en had in 1923 een eerste afdeling in Nederland gekregen. De bijeenkomsten hadden een godsdienstig karakter. Geestelijke liederen, gebeden en bijbelstudies wisselden elkaar af. Maar het programma bestond ook uit lezingen en presentaties over onderwerpen van uiteenlopende aard, die voor huismoeders interessant en nuttig waren. Zo verzorgde de wijkverpleegster, zuster Potappel, lezingen over zuigelingenzorg. 103

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 105