'De Lichtboei' (1953-2007) Nadat de meeste sporen van de Watersnoodramp waren uitgewist, keerde het gewone leven terug. Het korps had zich door de hulpverlening tijdens de ramp een plaats weten te verwerven in de Zierikzeese gemeenschap. Zo waren de officieren vanaf 1953 welkom in het Interkerkelijk Pastores Convent en werden er regelmatig interkerkelijke diensten gehouden. Zo ging de Christelijke Gereformeerde predikant, cis. Van der Klis in 1956 of 57 voor in de kerstnachtdienst van het Leger. Er was ook goed contact met de predikanten Van der Klis, Van Roon en Tiemersma. Het korps ging zich steeds meer richten op de jeugd. Iedere dag stond het gebouw open, zodat jongeren gebruik konden maken van de spelen die stonden opgesteld. De scholieren van de nabijgelegen HBS en de beide ULO-scholen beschouwden 'De Lichtboei' als hun kantine en kwamen er hun brood op eten. Op woensdagmiddag nam de Zierikzeese jeugd bezit van het gebouw, dan werden er films vertoond. Omdat 'De Lichtboei' op deze wijze in een behoefte voorzag, kreeg het korps van de gemeente financiële ondersteuning. Ten tijde van het bevel van kapiteins Van den Hoek-Govaars was het clubwerk al zo uitgebreid dat er tiental vrijwilligers van buiten het leger in 'De Lichtboei' werkzaam waren. De vrijwilligers evalueren het seizoen 1956-1957. V.l.n.r. Katie PotappeL Mientje Flikweert, Riet Schut, luitenante De Jong, onbekend, Johan Klink, Nehemia de Vin, kapitein Barend van den Hoek. kapiteine Bep van den Hoek-Govaarts en Annie van der Schee. (Coll. Joop van Loo.) Ook het korps bloeide in de jaren na de Watersnood weer enigszins op. In het weekend van vijf en zes oktober 1957 werd het zilveren korpsjubileum op feestelijke wijze gevierd. De samenkomsten werden ondersteund door de zangbrigade van korps Dordrecht. In de avondsamenkomst reikte mevrouw luitenant-kolonel Govaars het insigne voor twintig jaar trouwe dienst uit aan korpssergeant-majoor Piet Bakker. 109

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 111