Gedurende de volgende jaren groeide het clubwerk onder het bevel van de kapiteins Van Engelen en Vulperhorst. Het aantal bezoekers van de verschillende clubs bereikte zijn hoogtepunt onder de kapiteins Johan en Jo Ruijsink. Ook bestond in die tijd een tamboerijngroep van ca. 20 meisjes. Tot dan waren de officieren verantwoordelijk voor het korps- en clubwerk. 1958 Kerstviering met scholieren o.l.v. commandant CA. Verwaal. Coll. J.13.KRingelberg.) Toen er in 1971 behoefte was aan een peuterspeelzaal, vroeg de gemeente aan het Leger des Heils om deze te realiseren. De opvolgers van de Ruijsinks, de kapiteins Mart en Sjaan Knot namen drie leidsters in dienst en in datzelfde jaar konden ouders hun kinderen bij 'De Lichtboei' veilig achterlaten. Deze peuterspeelzaal zou later Kwibus gaan heten. Het clubhuis was nu uitgegroeid tot een centrum met allerhande activiteiten. En was een onmisbare factor geworden in de Zierikzeese samenleving. Knot vond de dubbele verantwoording voor korps en clubhuis bezwaarlijk voor zijn functioneren als korpsofficier. Het probleem werd opgelost door het aantrekken van een gediplomeerde jeugdwerker van buiten het leger, in de persoon van de heer Schouwenaar. Veel vrijwilligers konden deze verandering niet waarderen en keerden het clubhuis de rug toe. Toen Schouwenaar vertrok kwam de volle last weer terug op de schouders van de korpsofficieren. De Legerleiding was hiervan op de hoogte. Toen het echtpaar Bergsma in 1976 werd aangesteld voor korps Zierikzee, meende zij de oplossing te hebben gevonden door de heer Bergsma aan te stellen als clubhuisleider en mevrouw Bergsma als eindverantwoordelijke voor het korps." Het bleek een ideale oplossing. De Bergsma's werkten hard. Zij richtten zich niet alleen op de ontwikkeling van het korps en het clubhuis, maar zorgden ook voor een goed contact met andere groeperingen in de stad. Het waren ware netwerkers. Kapitein Bergsma participeerde net als zijn voorgangers 111

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 113