in het Interkerkelijk Pastores Convent en hij was tevens lid van de Interkerkelijke Werkgroep Zierikzee. Deze werkgroep organiseerde de periodieke IWZ-diensten. Ook de R.K.-kerk en het C.J.V. participeerden in deze werkgroep. Ook gaf Bergsma de Wereldwinkel een plaats in 'De Lichtboei'. Mevrouw Bergsma leidde niet alleen het korps, maar fungeerde ook als godsdienstlerares op de Openbare school. 1981 .Opening van het clubhuisseizoen. V./.n.r. kapitein Feike Bergsma, mevr De meester, burgemees ter TH.H. cle Meester en kapiteine Genie Bergsma-Van de Klashorst(Coll. Joop van Loo.) Bergsma merkte bij zijn afscheid in 1981 op dat hij blij was dat de heer Rudy Prager hem opvolgde als clubhuisleider, terwijl luitenant en mevrouw Dijkstra aangesteld werden voor het korps. Dijkstra en Prager kwamen tot een goede samenwerking. Dijkstra was eindverantwoordelijk voor het korps en het clubhuis met Prager als leider maakte daarvan deel uit. De samenwerking bleek heel creatief te zijn en leidde uiteindelijk tot nieuwe werkvormen. Zo werd in 1984 een crisisopvang geopend. Deze crisisopvang was een soort interkerkelijke activiteit en werd bemand door een groep vrijwilligers met verschillende kerkelijke achtergrond. De wekelijkse kledingbeurs groeide uit tot een Tweedehandskledingwinkel: Sally's Boothiek en een winkel voor tweedehands meubels Booth Bazar. Ook werd een tweede peuterspeelzaal gestart in Malta: Harlekijn. In 1990 vond op landelijk niveau een reorganisatie plaats. Alle korpsen gingen deel uitmaken van het Kerkgenootschap. Alle andere activiteiten vielen nu onder de nieuwe stichting Welzijns- Gezondheidszorg (W&G). Voor 'De Lichtboei' had deze reorganisatie grote gevolgen. Feitelijk werd 'De Lichtboei' nu van het korps losgemaakt. Prager werd directeur van het sociaal-cultureel centrum 'De Lichtboei'. Hij moest verantwoording afleggen aan de directeur van W&G op 112

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 114