W.J. Bom in de projectiecabine van Cinema Hotel Bom in Haamstedena 1948. Onbekend is wat er direct na de Watersnoodramp gebeurde met Bom Bios, de laatste film die er geprogrammeerd stond op 31 januari 1953 was Fritz Lang's "House by the river", een film waarin het water een belangrijke rol speelde. Vanaf 7 maart draaiden er in ieder geval ook weer films in Haamstede. Meestal weken de programma's af van Zierikzee, soms werden ze ook gecombineerd, zoals bij de film "Road to Bali" met Bing Crosby en Bob Hope, die 26 en 28 maart 1955 in Haamstede draaide en op 30 en 31 maart in Zierikzee. Evenals met de Concertzaal het geval was, nam het aantal toeschouwers in Bioscoop Hotel Bom in de loop der zestiger jaren af. In maart 1964 werd aangekondigd, dat - evenals te Zierikzee - "door noodzaak gedwongen" het niet meer mogelijk was om wekelijks filmvoorstellingen te geven en in 1966 moest besloten worden de voorstellingen te staken, hetzelfde jaar waarin protagonist W.J. Bom overleed. Behalve voor speelfilms was het ook de vertoningsplek geweest voor eigen locale producties van de hand van Jaap van den Berge zoals de twee uur durende film "Schouwens Westhoek" en de in 1963 gemaakte film "De bewoners van de inlagen". Andere filmvoorstellingen op Schouwen-Duiveland Buiten deze reguliere bioscoopvoorstellingen vonden ook na de Tweede Wereldoorlog talloze filmvoorstellingen plaats in dorpen van Schouwen-Duiveland en in Zierikzee ook in de graanbeurs, behorende bij het "Huis van Nassau", bij het Leger des Heils en in het Hervormd Verenigingsgebouw aan 't Vrije. Deze voorstellingen werden georganiseerd door diverse verenigingen, bedrijven en organisaties waarvan we hier de belangrijkste noemen: diverse Oranje-verenigingen, Nederlandse Fruittelers-organisatie, Christelijk Comité voor Algemeene Ontwikke ling, Zeeuwse Landbouw Maatschappij, Christelijk Nederlands Vakverbond, Christe lijke Jongeren Vereniging, NCRV, Nederlands Verbond van Vakverenigingen, Shell, Bond van Plattelandsvrouwen, Ford, CJMV Samuël, Bloembollenkwekersvereniging Floralia, Nederlandse Reisvereniging, VW, Het Groene Kruis, Het Rode Kruis, Kunst en Eer, McCormick Deering, Caltex, Sophia Vereeniging, Zeeuwse Volks universiteit, Droste, Ferguson, Gewestelijk Arbeidsbureau, Coöperatie De Dageraad, Nederlandse Blindenbond, Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, Christelijke Film Actie (zeer actief sinds 1958), Culturele verenigingen Oosterland, Scharen- 129

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 131