voor de stort van (productie-)afval. Twee greppels, die verspreid lagen over het terrein, werden opgevuld en volgestort met onder andere aardewerk, leer en bot. Opvallend zijn de talrijke hoornpitten (merendeels nog met delen van de runderschedel) in beide greppels. Deze duiden erop dat hier in de 17e-18e eeuw hoornverwerking heeft plaatsgevonden. Nieuwbouw aan de Korte Nobelstraat (bron: De Koning et al. 2007). De ontwikkelingen op de onderzoekslocatie worden thans afgesloten door de nieuwbouwwoningen. Hoewel hier aan de Steiltjesstraat van oudsher geen bebouwing stond, is gekozen voor huizen in historiserende stijl. Aardig is wel dat de twee woningen aan de Korte Nobelstraat op de plaats van hun middeleeuwse voorgangers staan en ongeveer hetzelfde bouwvolume hebben. Ook het steegje, dat de verbinding vormt tussen de twee straten en de achterterreinen van de woningen, ligt nog precies op de plaats van zijn 15e-eeuwse voorganger. Links en midden twee insignes uit Zierikzee. Links Maria met kind en leliestaf 1350-1400, nieuw type), midden een klauwende leeuw (1375-1425) (bron: De Koning et al. 2007). Rechts een vogel-in-boom insigne uit de eerste helft van de 15e eeuw (bron: De Koning et al. 2007). De grote mate van gedetailleerdheid van de grondsporen en de talrijke vondsten waarvan vele uit goed dateerbare contexten komen, leveren belangrijke informatie op voor de studie van de historische ontwikkeling van de Zeeuwse steden en Zierikzee in het bijzonder. In dit artikel zijn de hoofdlijnen geschetst van de ontwikkelingen van de bebouwing en bewoningsgeschiedenis aan de Korte Nobelstraat 21-23 Steiltjesstraat 12-22. Door nadere analyse van de beschikbare gegevens zullen nog interessante details over het dagelijkse leven het middeleeuwse Zierikzee naar bor en komen. 16

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 18