in eigendom. Tegenwoordig luidt het adres Havenpark 14. Judith Salomon, weduwe van de vorige eigenaar (chirurgijnsknecht Mozes de Graaf) verkocht het aan het Natuurkundig Gezelschap voor ruim 83 pond vlaams (nu ruim 200 euro). Het pand, de voormalige bierbrouwerij 'de Eenhoorn"0, was al enige tijd verhuurd aan Marinus Kes en zijn gezin. Een volgende huurder was kleermaker Johannes de Graaf, met vrouw en kind. Van de onderhuurder werd alleen de achternaam vermeld: Ekama. Het ruime pand bood veel mogelijkheden. Men liet banken en tafels maken en speciale kasten voor de instrumenten en andere benodigdheden. Zo ontstond een doelmatig leslokaal. De overige vertrekken werden verhuurd. Nadat Johannes de Graaf en zijn gezin waren verhuisd, werden in 1810 de chirurgijn Jacobus van der Baan en zijn vrouw Cornelia Lasten de nieuwre huurders. Waarschijnlijk fungeerde het echtpaar als conciërge. Het pand werd zo voordelig mogelijk geëxploiteerd, dat wil zeggen dat het leslokaal van tijd tot tijd werd verhuurd. Van der Baan was secretaris van de 'Begravenis-Societeit'. welke vereniging de ruimte gebruikte voor haar vergaderingen. Een andere 'klant' was het Bijbelgenootschap, afdeling Schouwen-Duiveland. Zij hield regelmatig haar jaarvergadering in het lokaal van het Physisch College. Ook het Zierikzeese Departement 'Tot Nut van 't Algemeen' en de plaatselijke afdeling van het 'Instituut ter Ondetwijzing van Doven en Stommen te Groningen', hielden er jaarlijks hun vergadering. De genootschapbijeenkomsten in 'het lokaal der Physika' werden 's winters om de week gehouden en begonnen steeds om achttien uur. Havenpark zuidzijde in ongeveer 1922. Het tweede pand van rechts is 'de Eenhoorn CorPols. Zierikzee zoals het was deel 2. De Zeeuwsche Boekhandel en uitg. 1991 Enige leden van het Physisch College Slechts enkele namen van leden zijn bekend. Meestal zijn deze te vinden in een 42

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 44