Staande de oprichtingsvergadering worden 80 gezinshoofden lid. Dat ledental blijkt enkele maanden later, tijdens de eerste algemene ledenvergadering op 3 april 1930, al op 1047 te liggen. Het wervingsgebied is dan eilandelijk geworden. In december van dat jaar hebben zich uit Burgh en Haamstede circa 200 leden gemeld. Het ledental ligt dan op ruim 1500. Maar in Bruinisse, Oosterland en Dreischor wordt de noodzaak voor een lidmaatschap blijkbaar niet gevoeld, en is bijna niemand lid geworden. Zuinig Het eerste bestuur is breed samengesteld, maar wel van overwegend protestants- christelijke signatuur. Het bestaat uit de dames H.C. Bannink-Schröder, echtgenote van de toenmalige burgemeester van Zierikzee en P. Potappel, wijkverpleegster van het Groene Kruis, de eerder genoemde Hervormde dominees Voors (voorzitter) en Hoekstra, en de heren J. Catshoek, R. Gerritsen en H. Uijl. Deze laatste wordt administrateur. Mevrouw Bannink wordt benaderd voor het secretariaat maar uiteindelijk neemt Uijl ook die rol bijna twintig jaar voor zijn rekening. Gerritsen zal later het voorzitterschap van Voors overnemen. R. Gerritsen, (rechts) is lange tijd voorzitter van de SBZ, 1933 (coll. GemeentearchieJ' Schouwen-Duiveland, Zierikzee). Het eerste boekjaar laat al een batig saldo zien van 233,21. Het bestuur is dan ook zuinig en gaat kritisch op de ingediende verzoeken in. Opnames in de ziekenhuizen van Noordgouwe, Vlissingen en Goes worden per geval besproken. De reglementen 81

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 83