'Voorzitter Motmans heeft zich er sterk voor gemaakt ciat de reserves van de stichting in eigendom blijven', weet Van der Maas. 'Het Zilveren Kruis vroeg wel 0111 inbreng van die reserves. En hoewel we het een redelijk verzoek vonden, kwam het erg laat in de onderhandelingen. Daardoor was vergelijking met concurrerende partijen niet mogelijk geweest. We hebben het verzoek naast ons neergelegd en dat is geaccepteerd.' Hiermee wordt het beginkapitaal van de latere Stichting Bevordering Gezondheids- en Maatschappelijke Zorg Schouwen-Duiveland geboren. Dat bedraagt op 31 december 1967 252.127,57. Geen slecht resultaat voor een stichting die twintig jaar eerder met 150 gulden als startkapitaal begon. Reserve Anderhalf jaar na toetreding tot Het Zilveren Kruis komt het bestuur van de Stichting Ziekenhuisverpleging in spoedvergadering bijeen. De financiële reserves van Het Zilveren Kruis zijn door verschillende oorzaken (tijdelijk) sterk verslechterd. Het bestuur bespreekt de consequenties en een mogelijke uittreding, maar besluit voorlopig geen ruchtbaarheid aan de problemen te geven. Uiteindelijk blijkt het tot 1986 (als de vrijwillige ziekenfondsverzekering wordt opgeheven) eigenlijk heel goed te gaan met Het Zilveren Kruis. Zo niet de afdeling Zierikzee die telkens weer voor verliezen zorgt. Bij toetreding tot het Zilveren Kruis konden alle leden zich zonder keuring vooraf verzekeren Om nieuwe verzekerden te trekken, organiseert de afdeling Zierikzee in 1981 een wat amateuristisch aandoende wervingsactie (coll. C. van der Maas). 90

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 92