voor huisarts en apotheek, wat daarvoor niet mogelijk was. Dat zorgt voor een forse en langdurige kostenpost. Tussen 1979 en 1986 is het tekort opgelopen tot drie miljoen gulden. Die tekorten worden niet met de reserve aangevuld, al is dit met enige regelmaat onderwerp van gesprek. Zolang Het Zilveren Kruis geen beroep doet op de reserves, houdt het bestuur deze apart. In december 1977 wordt voor het eerst gesproken over een mogelijke bestemming van een deel van de reserve en wel ten bate van de gezondheidszorg op Schouwen-Duiveland. Dat zou als renteloze lening, schenking of rentelening moeten. Een jaar later is de reserve opgelopen tot boven het half miljoen gulden. Nog steeds is er geen bestemming voor, al houdt het bestuur een slag om de arm omdat de tekorten van de afdeling Zierikzee groeien. Goede Doelen Eind 1981 willigt het bestuur een verzoek van de lokale Lions Club in. Het leent renteloos 30.000 voor de bouw van een aangepaste bungalow in Bruinisse waar gezinnen met een gehandicapt gezinslid vakantie kunnen houden. Langzamerhand begint de besteding van renteopbrengst van de reserve vorm te krijgen. Net als eerder bij de vergoedingen voor de verzekerden is het bestuur kritisch. Zo krijgt kinderboerderij De Punt in oprichting in 1983 geen geld omdat de link met de gezondheidszorg discutabel is en, zoals de voorzitter opmerkt: "het een huiverige zaak te vinden geld te geven aan een object waar de gemeente achter staat''. Havenpark 8 in het midden van de jaren vijftig. Hier is van 1948 tot begin jaren tachtig de stichting gehuisvest (coll. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee). 91

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2007 | | pagina 93