ziet U dan weer één en ander dat veranderd is, en hopelijk ook naar uw genoegen. Gaarne horen wij nog wel eens één en ander van U, met vr. gr. ook aan Mevrouw en Hans. Hoogachten, N. Beije-J en verdere bewoners van Bonafide Van Breen en Paulusse wandelend in Renesse 1928-1930 In deze weken heeft de andere firmant van Beye, Leo van Breen, architect Oud zijn pas verschenen reeks gedichten De Stroomlijn ge stuurd. Oud dankt hem daarvoor in een brief (23 januari) die on danks de persoonlijke toon toch de nodige distantie bevat. Oud vervolgt zijn brief met een passa ge over Renesse en de herinnering aan de zomer van 1933. De heren hebben daar - Van Breen, Pau lusse, Krop, Beye, Oudkerk, Oud en wie weet nog andere gasten - een 'sociëteit' gevormd.21 Zouden ze bij een van de heren thuis des namiddags geborreld hebben? Of moeten we ze zien zitten bij Kap pers in 'Het Wapen van Zeeland' (op de hoek van de Korte Reke en de Hogezoom) of loij Piet Telle's etablissement 'De Waerelt' als de vijf in de klok was? Of wisselden ze af? Bij zijn getypte brief voegt Oud de aquarellen van de beoogde zomerhuizen, met een concept- advertentie: Bovendien heeft Paulusse me geschreven, dal hij van den zomer op me re kende op de sociteit in Renesse, en laat het geld dit nog toe, dan zou claar dus wel bij willen zijn! Bijgaand de gekleurde prentjes om op te hangen als Uplaats heeft. Ik dacht, dat er misschien een kaartje bij kon hangen, ongeveer zooals ik hieraan toevoeg. Mijn vriend van Tijen hier gaat bouwen voor een dame op Re nesse, die zich toch liever 'adviseeren' liet. Ik misgun hem zijn opdracht niet, maar naar wat ik zoo hoorde was dit juist iets voor dit huisje geweesi. Maar toen waren de teekeningen er misschien nog niet. Ik vond het erg aardig, dat Paulusse me schreef. U weet, dat Oudkerk de teekeningen heeft om den prijs van het huis te kunnen berekenen. Dit we len we dus spoedig.22 64

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2008 | | pagina 66