Quel's Ontwerptekening in kleur van het zomer buis voorBeye Co Een week of vier later meldt Oudkerk zich bij de architect: Eindelijk hoort U eens iets van me. U zult wellicht a! gedacht hebben, 't duurt lang eer ik. eens iets van Oudkerk hoor. Intusschen heb ik niet stil gezeten. 'k Heb samen met mijn broer uit Waalwijk, 't plan gevormd, om voor eigen risico, uw standaardtype te bouwen, en dan trachten te verkoopen. Lukt dit, dan begin ik er weer aan een. In ieder geval zou ik. in Mei ongeveer er een klaar willen hebben, 't Is dan juist de mooiste tijd. Volgens mijn voorlopige begrooting zal 't met grond f3000 moeten kosten, wat m.i. toch wel een concureerendeprijs is. Het voor eigen risico bouwen, geeft ook nog dit voordeel, dat Beije en Co niets te maken hebben met de begrooting. Zij hebben dan 't recht van verkoopen, en ik van bouwen, en uw honorarium is dan in ieder geval safe. Ik heb daarvoor f 125-00 in de begrooting opgenomen, die we dan volgens uw laatste voorstel kunnen verdeelen, 'n f 75.00 voor U en f 50.00 voor mij. Valt de eindrekening legen, dan neem ik voor mezelf met minder genoe gen, zoodat uw aandeel in ieder geval zeker is. Er is geen enkel huis volgens Ouds ontwerp gerealiseerd. Zouden Ouds woningen bij de potentiële kopers niet in de smaak zijn gevallen? Zouden de ondernemers zelf problemen gezien hebben? Of moet het niet realiseren van de bijzondere ontwerpen op rekening van de bestuurlijke situatie schuiven? Een ding is wel dui delijk: de zomerhuizen van Oud waren naar schatting zo'n 7.50 meter hoog. We mogen wat dat betreft blij zijn dat ze niet gebouwd zijn. 66

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2008 | | pagina 68