KERST'E BADCOURANT veis, VOOR SCHOUWEN K-L. M.-NUMMER Wil mij s.v.p. toch even schrijven, aangaande mijn komst in Brussel, en of ik. mij eventueel op je mag beroepen als te zijn je particulier secretaris. Je kunt mij misschien tevens enige inlichtingen geven: als ik. zogenaamd, bij jou in dienst ben, kan ik toch mijn domicilie in Brussel overbrengen Deze zaak is voor mij van het hoogste belang, en ik hoop, dat je even kunt antivoorden. Misschien is een en ander ook voor jou van belang. Ik kom de laatste week van Augustus, en breng Paulusse mee! We moeten een plan uitwerken om gedrieën geld te verdienen. Het is waanzin, clat jij je aftobt in veelschrijve rij, zijn wij nu niet te handige jongens om gemak.kelik.er wat te verdienen? Het samen geld verdienen om de burgerman een poot uit te draaien is overigens een deuntje dat we Van Breen in deze brieven vaak horen zingen. Als hij zijn komst en die van Paulusse aankondigt, klinkt het in juni 1933: Hét wordt hoog tyd, clat we afdoende plannen beramen, om zonder moeite en tydverlies onze zakken al dichtend te vullen. Nietwaar? En wat kunt ge beter en hoogstaander werk verrich ten, dan de biddel des middenstands ietewat lichter te maken? Dil blykt al- tyd nog de beste metode, en de enige ware revolutie clie beklyven kan. Open alzo Uw verstokt hart en gedenk, uw geïsoleerde vriend, die by bols en boeren heil noch heul vindt (dat is byna een modern versf) De christelijke dichter, de vredesmis- sionaris die de bijeenkomsten van de anti-alcoholbeweging bezoekt, heeft gewis in enkele jaren een draai ge maakt. Met Paulusse heeft hij plannen voor een bedrijf voor schriftelijke schrijfcur sussen: Scriptura, het LOI in aantocht!21 Greshoff krijgt ook te horen waar hij in de winter van 1933-1934 zal wonen: 'Ik betrek deze winter, als ik uit Brussel terug ben, en alles naar wens loopt, de hofstede die we hier hebben, waar zat ruimte is en 9-10 slaapplaatsen.' Dat zal nog steeds de Strandhoeve zijn. In liet voorjaar van 1933 beginnen Krop en Van Breen dan met een eigen krant: de Eerste Badcourant voor Schouwen. De opmerking van Van Breen in de brief aan Greshoff dat hij een advertentieblad heeft omgezet in een nieuwsblad kan hierop betrekking hebben, maar ook op het blaadje voor Noord-Beveland. Helaas ontbreekt de eerste jaargang van de Eerste Badcourant, zodat we de situatie pas kunnen afleiden uit het nummer van het voorjaar van 1934. Krop staat dan ver- «UHSIVS1J3. Hoogtijdag voor Westelijk Schouwen OoeWng var. he, fUUA- 'SI. BEZOEKT BET Gtmi tSE K.L.M. Restaurant UHAASSTIOe Eerste Badcourant van Van Breen. en Krop. 69

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2008 | | pagina 71