Zomerhuisjes Renesse op het terrein van Beye Co. Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentiebladbekend als het krantje van Markus- se, en ook dat feit zal wel betekenen dat Van Breen daarvoor werkte. In april 1934 schrijft hij Greshoff dat het nieuwe huis onder de kap is en in juni klaar zal zijn. Bij een brief, geschreven op het postpapier van de boek-, foto- en kunsthandel van Jos Krop, voegt Van Breen een fotootje. De afbeelding heeft hij uit een folder geknipt. Van Breen is tevreden over de zaken, over de samenwerking met Jos, maar het burgerlijke bestaan in dat benepen dorp gaat knagen: De zaken gaan goed, ook de boekhandel. Ik ben nu een copieerinrichting begonnen, modern cyclostyle werk voor reclame-doeleinclen enz. en dit loopt heel aardig. En mijn nieuwe huis komt deze iveek. nog onder de kap, maar wil je gelo ven, dat ik niet liever zou willen dan ver weg te snellen van hier Ik kan de idee haast niet verdragen, dat ik me hier nu dien vast te neste len. Het hoeft ook. eigenlik, niet, maar waar zit ik. beter dan hier}' Je laatste regel in de beoordeling heeft me zeer gegrepen, inderdaad is er in myn eenzaamheid het gevaar der verstarring.(w.s. 19-2/32>33) Op 12 mei 1934 schrijft hij aan het college van B W van Renesse 'namens een combinatie, voor welke ik als lasthebber optreedt' een brief met het verzoek om medewerking voor het bouwen van een houten gebouw 'gelegen aan de uitba ning der Fa Beye en Co, welke van de Scharendyksche weg loopt naar Beye's Weegje'. Van Breen gebruikt het dialectwoord uitbaning, uulbaening, voor een uitweg over andermans grond. Het gebouw heeft hij zelf ontworpen - 5 x 15 m, in moderne kleuren geschilderd. De bedoeling van de 'combinatie' is op genoemd perceel een theeschenkerij in te richten, waaraan verbonden zal zijn een biblio- 71

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2008 | | pagina 73