Minkema, H., Overzicht van de activiteiten van het verzet op Schouwen-Duiveland, persoonlijke notities geschreven in 1945 na de bevrijding, leesbaarder gemaakt door M.W Verseput-Stevense in 2009. Handschriftenverzameling nummer 865. Wisse Chr.politieagent uit Brouwershaven, Proces Verhaal opgemaakt naar aanleiding van de mislukte ontsnappingspoging van de "Tien van Renesse". Glopper, M.J. de, Aantekeningen, met de hand opgeschreven door A.C. de Jonge op 21 oktober 1945 (onvolledig) Glopper, M.J. de, Ooggetuigeverslag, met de hand geschreven door hemzelf, aanwezig in de map afkomstig van J.N. de Nooyer te Renesse. Overige bronnen Wally Crowther, Colijnsplaat en de Commando Raid op 4 december 1944 op Schouwen-Duiveland, opgetekend door G. de Fouw, Stichting Colijnsplaat foto- en documentatiearchief, gepubliceerd in "De Vaandeldrager" door H. Sonnemans, Koninklijke Landmacht Prinses Irene Brigade, opgericht 11 januari 1941. Verseput-Stevense, Hans en Maddy, Interviews herfst 2008, Zonnemaire. Noten 1Anton Pieck, is de tekenleraar van Co's broer Rob. De tekening is onderdeel van de kunstcollectie van Huib en Francine Vriesendorp en geeft de noordoostkant van Moermond weer, zoals die er uitzag in 1929. De zithoek in de hoek van de gracht is ontworpen door architect Joh. Hoogenboom in 1910, maar na de ramp van 1953 vervangen door een onpraktisch torentje afgekeken van een zeventiende- eeuwse gravure van het Slot. 2. De operatie 'Infatuate' is de codenaam van de geallieerde operatie die leidde tot de verovering van Walcheren. Aansluitend aan die geslaagde operatie werden ook Noord- en Zuid-Beveland bevrijd. 3. Het gemeentearchief van Schouwen-Duiveland in Zierikzee heeft zich ontwikkeld tot een gebruiksvriendelijke locatie waar orale en traditionele geschiedkundige bronnen naast elkaar, comfortabel en in goed gezelschap en onder uitstekende begeleiding geraadpleegd kunnen worden. 4. OD: Ordedienst is een ondergrondse organisatie die zich voorbereidt op het handhaven van de orde als Duitsland capituleert. 5. Dekker was fabrikant van orgels, schoolmeubelen en turntoestellen in Goes. Hij wordt na de bevrijding in Harmeien in hechtenis genomen. 6. De vliegtuigen zijn onderweg naar Arnhem voor Operatie Market Garden van Generaal Montgomery. 'One bridge too far'. 7. Anoderadio: een ouderwetse batterijradio die werkt met het principe van anodemodulatie. 8. De auteurs vermoeden dat Evertse in dit interview soms Boot noemt terwijl hij waarschijnlijk Van den Hoek bedoelt). 9. Tandarts te Zierikzee, ex-gijzelaar, later verblijvend in Goes. 10. Aneta: Organisatie voor verspreiding van binnen- en buitenlands nieuws in het Nederlands per krant en radio. 102

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2009 | | pagina 104