'De Houtsnipvanuit het oosten gezien, met zijn stenen trappen naar de voordeur, ca. 1935. Zo groeide 'De Houtsnip' van knus jachthuis in 1918 uit tot een charmant en comfortabel zomerhuis in 1940. Vanuit Zierikzee werd door Edzard en Annie met hun kinderen, gasten en personeel intensief genoten van het buitenleven. Zij hadden ook hartelijke contacten in Westenschouwen. Zij ontvingen in de begintijd, toen ook hun kinderen nog klein waren, de kinderen van Westenschouwen met Kerstmis op 'De Houtsnip' om hen te onthalen op allerhande lekkerijen, ondermeer warme chocolademelk en een sinaasappel en waar aan hen werd voorgelezen. In 1918 en 1920 werd in de Zierikzeese Nieuwsbode dankbaar geadverteerd "De gezamenlijke ouders der Kinderen te Westen Schouwen, zeggen den Heer en Mevrouw Gelderman-De Crane hartelijk dank, voor het gulle onthaal op het Kerstfeestje in hel jachthuis "De Houtsnip" te Westen Schouwen". Tekenend voor de goede verhoudingen zoals deze er waren, 's Zomers was er het strand en de zee: heerlijk pretentieloze, 'eindeloze' zomervakanties. Van een intensief strandleven was in de begintijd nog niet werkelijk sprake. De meeste gasten kwamen er voor de jacht en later om te tennissen. Ook ontving Edzard Zierikzeese heren op 'De Houtsnip' om over besognes van de bank, de Concertzaal en de VW te spreken. Dan kwam de sociëteitsbediende van 'De Vereeniging' mee om de heren van het nodige aan spijs en drank te voorzien. In 1936 liet Edzard aan de Lageweg 28 ook het huis 'De Zwaluw' bouwen voor Marien van der Weel uit Burgh en zijn vrouw Pietje Bom uit Westenschouwen met hun gezin. Marien deed, naast 'tuunman Bal', de tuin en de moestuin bij 'De Houtsnip'. 98

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2010 | | pagina 100