fantastische mensen om zich heen hebben gehad. Mensen die hem de ruimte hebben gegeven en hem hebben gesteund, bewonderd en gewaardeerd, anders kon dit allemaal niet zo maar gebeuren. Gerrit Breetvelt zelf zou, desgevraagd, vast en zeker hebben geantwoord: 'Ik heb gedaan wat ik moest doen, meer niet en minder niet en dat is het'. Het enig tastbare wat in Zierikzee nog aan deze 'meester' herinnert, is de naam van de speeltuin in de wijk Malta. Breetvelt heeft zich intensief ingespannen om deze speeltuin, die in de binnenstad weg moest, naar deze nieuwbouwwijk te verplaatsen. Toen dat met hulp van de woningbouwvereniging Beter Wonen uiteindelijk lukte, kreeg de vernieuwde en nog steeds bestaande speeltuin de naam 'Meester Breetvelt' Een schrale troost voor iemand die zoveel positiefs heeft proberen te doen voor en in Zierikzee. Om met een biografie in deze Kroniek te komen, moest iemand een minder bekende, maar zo betekenisvolle inwoner van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland) zijn geweest. Als Gerrit Henderik Breetvelt uit Zierikzee daar niet aan voldoet, dan weet ik het niet meer! Het opsteken van die vinger, heeft mij een voldaan gevoel opgeleverd... Met clank, aan: Leen(Len) Breetvelt te Larchwood (Canada), Juliette Timmerman te Dreischor, Leen Koper te Zierikzee, J.J.D. van Male te Noordgouwe, Familie Rosmolen-Murre te Zierikzee, F.K. Vos te Schuddebeurs, C.P.J. Pols te Zierikzee, pastor-emeritus A.A. Verdaasdonk te Zierikzee, mw. Leurs-Kwaak. te Zierikzee, mw. Kloet-Van Houte te Middelburg, mw. De Vries-Van Beveren te Dordrecht, mw. Foppes-Stoutjesdijk te Renesse, Frans Hcige te Groningen, mw. Van der Lans- Van der Doe te Zierikzee, mw. Timmerman te Goes, Pieter Verschuur te Scharendijke, familie Van Ingen te Zierikzee en al die andere mensen, die gebeld en gemaild hebben om een of meerdere schilderijen aan te bieden voor de tentoonstelling met daarbij hun 'verhalenover meester Breetvelt. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland te Zierikzee Krantenbank Zeeland (Zierikzeesche Courant en Zierik.zeesche Nieuwsbode 1920- 1986) Redactiecommissie Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duive land) Speciale dank aan Dirk Sterkenburg te Serooskerke CS) voor hel basismateriaal en de expertise over de kunstschilder Gerrit Breetvelt. Op de volgende pagina's enkele voorbeelden van de schilderkunst van Breetvelt. 115

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2010 | | pagina 117