Tussen 1963 en 1975 zat Kuipers in de directie van de Rijkslandbouwschool in Deventer, onderbroken in 1972-1973 met een regeringsopdracht om in Suriname studieprogramma's voor het middelbaar landbouwonderwijs op te zetten. Het leerboek 'Bodemkunde' van hem beleefde 15 drukken en maakte het mede mogelijk een huisje in Brouwershaven te kopen. Na zijn vut verdiepte Sjirk Kuipers zich intensief in de relatie landschapsgeschiedenis en bodem en dat leidde tot vier belangwekkende artikelen in de kroniek (1982,1984,1986, 1988), en een aantal kleinere opstellen in het Mededelingenblad. De gedachtegang was vaak zeer origineel, maar soms speculatief. De redactie had veel werk om de vele nagekomen correcties steeds weer te verwerken. In zijn reacties herkenden we zijn onverzettelijke Friese aard. Bij andere redacties kreeg hij minder respijt. Voor de waterstaats geschiedenis en stadarcheologie zijn deze artikelen een blijvende stimulans. Ir. Kuipers schreef met plezier en leverde als gepensioneerde een be langrijke bijdrage aan de kennis van Schouwen-Duiveland. Dr.ir. S.F. Kuipers. Dr Kuipers hanteert hier z.g. Edelmanboor tijdens de excursie van de vereniging Stad en Lande op 24 april 1948. Collectie mevrouw L.N. Kuipers-Hartog, Gorsselj. Drukke jaren (1995-2002) Tussen 1995 en 2002 was Frans Greijn voorzitter van de redactiecommissie. Hij was gemeentesecretaris in Overijssel geweest en na zijn pensioen in Haamstede neergestreken. Frans was geïnteresseerd in de geschiedenis van het eiland en zette zijn bestuurlijke ervaring graag in. Op een rustige wijze leidde hij de vergaderingen. Er verschenen vier speciale kronieken. Meteen in het eerste jaar in 1995 kreeg hij te maken met de uitgave ter gelegenheid van de twintigste jaargang. Het werd echt een nummer in de geest van Stad en Lande, gewijd aan monumenten. Voor het eerst kwamen dat jaar de kosten van het artikel gewijd aan de maritieme geschiedenis van Zierikzee (later Schouwen-Duiveland) ten laste van de Slavenkas, een fonds dat nog stamde uit 1735. Het jaar daarop in 1996 leverde de redactie een dubbele inspanning. Behalve de 'gewone' kroniek met acht artikelen, verscheen een speciale uitgave (aangeduid met een W op de rug) samengesteld ter gelegenheid van het feit dat per 1 januari 1996 het waterschap Schouwen-Duiveland opging in het waterschap Zeeuwse Eilanden. In de extra editie stonden de voordrachten die waren gepresenteerd in de volle zaal van Mondragon in Zierikzee. Het gaf een bondig historisch overzicht van de waterstaatsgeschiedenis van Schouwen-Duiveland. Samen met J.J. Vasseur van 13

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2010 | | pagina 15