jaar als voorzitter. Hij was nadien jarenlang voorzitter van het land bouwmuseum in Dreischor. Wim woont na Luchtenburg in de polder nu in zijn woning Rustenburg op de 'duunpolder' te Haamstede. Wim de Vrieze in de klederdracht van Schouwen-Duiveland anno 1825. Foto 2010. (Collectie W.P. de Vrieze, Haamstede). Recente jaren (2003-2010) In het belangrijke herdenkingsjaar 2003 - 50 jaar na de watersnoodramp van 1953 - kreeg de redactiecommissie haar vijfde voorzitter in de persoon van Daan van dei- Wekken. Als wethouder van de gemeente Zierikzee en later van Schouwen-Duiveland had hij bestuurservaring; ook was hij leraar geschiedenis op de Rijksscholengemeen schap Professor Zeeman geweest. De speciale uitgave van de kroniek in 2003 werd met 160 bladzijden de dikste ooit met tien artikelen over diverse aspecten van de watersnoodramp. Opvallend bij de tien artikelen was dat van Ali Pankow-Edel, journalist van de PZC, over de rampmonumenten als 'bruggen tussen leven en eeuwigheid'; een indrukwekkend relaas over leed, kunstenaars en de getroffen bevolking met als centrale vraag: 'Hoe geven we de watersnoodramp een plaats in het leven en landschap van nu?' De ontstaansgeschiedenis van het fotogedenkboek 'De Ramp' werd uitvoerig uitgezocht. De nieuwe voorzitter Van der Wekken schreef over de internationale betrekkingen van de stad Zierikzee na 1953 en gaf daarmee aan ook inhoudelijk bij de kroniek betrokken te zijn. In deze jaren kreeg de kroniek van De Vries Drukwerk een eigentijds jasje aangemeten. De inspanningen van redactie en schrijvers waren kennelijk in 2003 zo groot geweest, dat de uitgave van de 30ste kroniek in 2005 eenvoudig was, zonder veel extra's. In datzelfde jaar 2003 verscheen wel als apart nummer, met de letter N op de rug, het boek 'Bankieren in Zierikzee' door Cees Willemsen. Het ging over 180 jaar Nutsspaarbank die was opgegaan in de SNS-Bank. De omvangrijke studie van bijna 15

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2010 | | pagina 17