Overlijden Na een kort ziekbed overleed op 17 juni 1597 Adriaan Willem Simonsz. in zijn huis te Zierikzee. Hij liet een weduwe die in verwachting was en drie kleine kinderen achter. Schipper Leendert Iemantsz. werd er op uitgestuurd om kapitein Dominique op het fort Liefkenshoek en vaandrig Karei van Boyemer op Zuid-Beveland van het overlijden van hun zwager in kennis te stellen. Andere vrienden werden eveneens gewaarschuwd. Het sterfhuis werd intussen met zwart laken in de 'rouw' gezet. Robert van Conincxloo schilderde op het huis een groot blazoen en nog vier wapenborden. In de Sint Lievensmonsterkerk bracht de grafmaker een graf in gereedheid. Enkele dagen later droegen de dekens en vaandeldragers van de schutterij onder klokgelui de admiraal van Zierikzee ten grave. De lijkstoet bestond verder uit familie en vrienden, allen getooid met nieuw gemaakte rouwhoeden. Aan het hoofd van de stoet droeg iemand Adriaans harnas en Bemande Wijlens, 'eertijts knape geweest' van de admiraal, toonde zijn wapenbord. Ook de draagbaar was behangen met een viertal wapenborden. Na de begrafenis verzamelden allen zich in het huis aan de Oude Haven om een laatste maaltijd te gebruiken.32 Sint Lievensmonsterkerk te Zierikzee waar Adriaan Willem Simonsz. in 1582 trouwde en in 1597 werd begraven. Gravure door Pieter Vogelaar. (Collectie: GA Scbouwen-Duiveland, Topografiscb-historische atlas. THA 0224). Na de begrafenis liet zijn vrouw een begin maken met de inventarisatie van hun goederen. Twee maanden later kon zij de boedelbeschrijving aan de weesmeesters van Zierikzee overhandigen. Daarna volgde cie verkoop van allerlei delen uit de nalatenschap en de inning van openstaande schulden. Zo werden meubilair, 30

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2010 | | pagina 32