schilderijen, boeken, zilverwerk etc. verkocht. Mantels, wambuizen, broeken en wapens werden grotendeels aangekocht door de kapiteins Hans van der Horst, Alonce Hernandes en Dominique en vaandrig Van Boyemer. De baljuw van Zierikzee kocht zijn harnas. Een jaar voor zijn overlijden had Simonsz. bij notariële akte laten vastleggen dat Willem Beke, Engelsman en wonend te Nieuwerkerk als zijn zaakwaarnemer mocht optreden op Duiveland. Met hem regelde Geertruid de verkoop van het fruit uit hun boomgaard te Nieuwerkerk. In de boedelbeschrijving komen ook nog enkele administratieve gegevens voor van het koopvaardijschip de Swarten Arentwaarin Simonsz. een achtste deel bezat. Grootschipper Pieter Woutersz. had in 1597 met het schip een succesvolle reis naar het Oostzeegebied gemaakt. De erfgenamen hadden nog recht op ruim 798 gulden. Hoe deze claim verder is afgehandeld, blijft onduidelijk.33 De Gecommitteerde Raden van de Staten van Zeeland verzocht Geertruid om tie uitbetaling van gelden die haar man als luitenant-kolonel van een compagnie voetknechten nog tegoed had. Een maand na zijn overlijden nam kapitein Hans van der Horst de compagnie over.34 Aan het einde van 1597 vervoerden de Vlissingse schippers Cornelis Pietersz. en Anthonis de Post 'die compagnie van den admirael van Zi(eri)ckzee' inclusief de vrouwen en kinderen vanuit Terneuzen naar Oostende om daar een vijandelijke aanval af te slaan. Dit is de laatste keer dat Adriaan Willem Simonsz. in combinatie met zijn compagnie in de administratie van de Zeeuwse Rekenkamer wordt genoemd. Daarna is de Admiraal van Zierikzee' definitief uit beeld.3"' Nadat alle financiële zaken waren afgewikkeld hertrouwde Geertruid van Boymer in september 1598 met Jan Potteij, kapitein in het Regiment van Zeeland. Zij gingen wonen in Kapelle op Zuid-Beveland.36 t. qV> —-.WTjMt fé'lÉl'-flVjSi' ''tÊËt O fj. Opschrift van de inventaris van de boedel van Adriaan Willem Simonsz. (Gemeentearchief Schouwen- Duiveland, Weeskamer Zierikzee, inv.nr. 83). Gebruikte bronnen Nationaal Archief Den Haag Grafelijkheidsrekenkamer, Registers, inv.nr. 25 Familiearchief Van Dorp, inv.nr. 928 Raad van State, inv.nr. 1524 GA Schouwen-Duiveland DTB Zierikzee, Uittreksels Gereformeerd Trouwen 1578-1700 Weeskamer Zierikzee, inv.nr. 83 Oudarchief Zierikzee, inv.nrs. 116, 432, 925, 1141 Oudrechteriijk archief Zierikzee, inv.nr. 3851 31

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2010 | | pagina 33