Woord vooraf Er is opnieuw een mijlpaal bereik: in het bestaan van de 'Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland)', kortweg het Jaarboek van de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. De vijfendertigste_editie is verschenen. Vijfendertig Kronieken lijkt misschien niet direct een indrukwekkend aantal, maar voor een periodiek als dit, is dit absoluut bijzonder. Weinig jaarboeken in Nederland bestaan zo lang en zijn zeker niet - zoals deze Kroniek - zonder onderbreking elk jaar verschenen. Als Redactiecommissie zijn we verheugd en trots en kijken we hier met grote voldoening op terug. We hebben geconstateerd dat de destijds geformuleerde doelstellingen: een bijdrage leveren aan de geschiedschrijving het vergroten van de bekendheid met het verleden het verschaffen van leesplezier voor ons nog even actueel en richtinggevend zijn voor ons (vrijwilligers)werk. In de 25ste editie koos de redactiecommissie er voor om het toenmalige jubileum nummer geheel te vullen met biografieën van bekende of beroemde mensen die ooit op Schouwen-Duiveland hebben geleefd, zoals Pieter Zeeman en Witte van Haamstede. Dit keer is opnieuw gekozen voor biografieën, maar dan van wat minder bekende personen, die echter wel een belangrijke rol en betekenis hebben gehad in en voor Schouwen-Duiveland. Ook in een ander opzicht is er sprake van een mijlpaal. De 35ste Kroniek is de eerste die gratis aan alle leden van de vereniging Stad en Lande beschikbaar wordt gesteld. Dit is het positieve resultaat van constructief overleg tussen het bestuur van de vereniging en onze commissie. Een langer levende wens gaat in vervulling. Een mooi cadeau bij een jubileum! Door een goede onderlinge verstandhouding en een plezierige en constructieve wijze van samenwerken, is het de commissie gelukt om gedurende 35 jaren telkens een volwaardig Jaarboek te presenteren. Hoewel het verloop gering is, wisselt de samenstelling van de Redactiecommissie van tijd tot tijd. De 'grote constante' is echter Huib Uil, die alle 35 jaren een stimulerend en inspirerend lid was en is van de commissie. Over mijlpalen gesproken...! Veel dank gaat ook uit aan alle overige redactieleden en de drukker van dit jaarboek. Hun inzet vormt een belangrijke bijdrage aan de totstandkoming. Niet minder dank komt toe aan degenen die de uitgave van dit jaarboek financieel steunen. Dit jubileumnummer kan worden toegevoegd aan een indrukwekkende reeks en de volgende editie(s) zijn al in voorbereiding. De Redactiecommissie ziet meer dan voldoende redenen om met vertrouwen de toekomst tegemoet te zien. Daan van der Wekken, voorzitter van de Redactiecommissie. 5

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2010 | | pagina 7