EdzardJacob Gelderman achter het stuur van zijn Opel 6il6 bij zijn garage op Westenschouwen. Links zijn dochter Anna Marie en rechts naast zich Piet van den Hoek, ca. 1920. Huwelijk De jonge Edzard was een energieke, sportieve man, die zich met humor en flair makkelijk bewoog. Door zijn vele sociale en culturele activiteiten op het eiland verwierf hij spoedig waardering in de Schouwse gemeenschap. Hij zal als veelbelovend jongmens op menig diner of danspartij, op theevisite of flanerend op de oude stadswallen te Zierikzee een graag geziene gast zijn geweest. Zo maakte hij kennis met Annie de Crane. Zijn latere zwager Karei van Lidth de Jeude, subsituut- officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Zierikzee, schreef bij hun huwelijk een speelse dagvaarding uit waarin aan Edzard het 'verwijt' werd gemaakt in het Slingerbos te Zierikzee het hart van Annie te hebben gestolen! Zij huwden op 16 juni 1910. Het kerkelijk huwelijk vond plaats in de Nieuwe Kerk door de bekende Zierikzeese dominee J. Helder. Liberaal als zij waren wilden zij na verloop van tijd niet kerkelijk gebonden zijn. Uit het bevolkingsregister blijkt dat beiden later hun kerkelijke denominatie NH (Nederlands Hervormd) lieten doorhalen. Dit ver hinderde hen overigens niet om in de Nieuwe Kerk ter kerke te gaan en nauwe gesprekscontacten te onderhouden in kringen rondom mensen als Ds Helder, Ds Valeton en Pastoor van Leeuwen. Na de feestelijkheden rondom het huwelijk vertrok het jonge paar op huwelijksreis waarbij zij ook Kopenhagen aandeden. Daar hebben zij ongetwijfeld onder meer het in Nederlandse renaissancestijl opgetrokken Slot Rosenborg bewonderd. Zij noemden bij terugkeer hun tuinhuisje naar dit roman tische slot: 'Rosenborg'. 90

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2010 | | pagina 92