auteurs Dr. F. Beekman (1940) stond van 1966 tot 2001 voor de klas, de langste tijd als leraar aardrijkskunde aan de RSG in Zierikzee. Promoveerde in 2006 op een proefschrift over de geschiedenis van de Schouwse duinen. Publiceert in diverse tijdschriften over historisch-geografische, archeologische en natuur-historische onderwerpen. Dr. Adri P. van Vliet (1956) is hoofd van de Afdeling Publieksinformatie en Collecties en plv. directeur van het Nederlands Instituut voor Militaire Historie te Den Haag. Hij is specialist in de maritieme geschiedenis van de 17e eeuw, met name marine, kaapvaart en visserij. Hij publiceerde onder andere Vissers in oorlogstijd. De Zeeuwse zeevisserij in de jaren 1568-1648 (Middelburg 2003) en diverse artikelen over de visserij van Zierikzee en Brouwershaven. Zijn laatste boek, 'Een vriendelijcke groetenisse'. Brieven van het thuisfront aan de vloot van De Ruyter (1664-1665) verscheen in 2007. Dr. W.R.D. (Pim) van Oostrum (1943) is onafhankelijk literair-historisch onder zoeker. Ze houdt zich vooral bezig met literair-kritische, seksespecifieke en politieke teksten uit de periode 1670-1815. Recente publicaties over (im)tolerantie in literaire teksten, de veronderstelde seksegebondenheid van theedrinken eind 17e eeuw, en listige vermommingen in eind 18e-eeuwse politieke strijdschriften. Albert Clobtis (1950) is in Delft aan de Technische Universiteit afgestudeerd als scheikundig ingenieur. Hij is werkzaam bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. De bijdrage in deze Kroniek is een uitvloeisel van zijn belangstelling voor genealogie en geschiedenis. Henk Looijensteijn (1973) studeerde nieuwe en theoretische geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam en was onder meer als assistent-onderzoeker ver bonden aan het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis (IISG). Van 2004 tot 2008 was hij als promovendus verbonden aan het Europees Universitair Instituut te Florence. Sinds 1 mei 2009 is hij wederom aan het IISG verbonden en doet hij onderzoek naar hofjesstichtingen in Nederland tussen 1500 en 1800. Edzard Gelderman (1949) half Zeeuw, half Brabander, oud-officier van justitie, thans rechter-plv in de rechtbank Middelburg en raadsheer in het gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Vanaf zijn geboorte komt hij veel op Westenschouwen. Zijn historische belangstelling blijkt uit de door hem opgerichte Stichting Familiearchief en Collectie Gelderman in 1987. In 1994 verscheen zijn boek: Een aardsch paradijs, de buitenplaatsen Landwijk, Boschwijk en Veldwijk nabij Zwolle. Verder is hij zeer actief op genealogisch terrein. Momenteel is hij doende het archief van de Stichting in het Historisch Centrum Overijssel te completeren. Daan van der Wekken (1946) was leraar geschiedenis aan voormalige Rijks scholengemeenschap Professor Zeeman (nu Pontes Pieter Zeeman) te Zierikzee en is daarna in diverse onderwijsgerelateerde functies werkzaam geweest. Was raadslid en wethouder voor Zierikzee en Schouwen-Duiveland en door dit alles nauw betrokken bij en verweven in allerlei ontwikkelingen in de samenleving op Schouwen-Duiveland. 6

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2010 | | pagina 8