van drie rijen tegelbestrating, verhoging van de huur van 18,00 naar 22,50 per 40 roeden, heropmeting van de tuinen en het slaan van piketten. Verder hebben huurders om toestemming gevraagd voor het plaatsen van hoge uniforme tuinhuisjes. "Het bestuur is van mening nu de tuinen wat opstallen betreft een redelijk aanzien hebben gekregen wij niet opnieuw moeten beginnen met vergunningen voor het bouwen van allerlei vormen van bergingen." Op 21 mei 1976 maakt de heer C.O.J. Hendrikse 45 jaar deel uit van het bestuur. De voorzitter feliciteert de Heer Hendrikse met dit negende bestuur "en wenst hem een goede gezondheid om in ieder geval de 50 vol te maken." Dat heeft niet zo mogen zijn. De heer Hendrikse is overleden in 1979. Niettemin blijkt besturen even gezond als tuinieren. De huren worden met 10,00 per tuin verhoogd. Een voorstel om de huur gelijk te trekken met die van de gemeentetuinen wordt op 3 november 1978 afgewezen. Verhuizen of niet? Een bericht in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 10 mei 1979 over uitlatingen in de commissie Sport- en Volksgezondheid van de Gemeente Zierikzee over een nieuw clubgebouw voor de hockeyclub op grond van de stichting veroorzaakt commotie bij de huurders. "Stuur de tuinders bericht dat ze wegmoeten en plaats de noodvoorziening daar in september", oppert een raadslid. Wethouder Van Gastel "wilde wel iets op het sportpark, maar niet ten koste van andere belanghebbenden. Zo was het naar zijn mening met de volkstuinen ook, zij moeten niet weg voor een veldsport." Een commissielid verwijt Burgemeester en Wethouders een te lankmoedige houding ten opzichte van de eigenaar van de tuingrond. Een tijdelijke uitbreiding van de veldaccommodatie van sportpark Bannink blijkt niet meer mogelijk in verband met de plannen van de Corneliastichting voor de bouw van een nieuw verpleeghuis. Wethouder Den Boer verschijnt in de bestuursvergadering van 5 juni 1979. De notulist gaat er nu eens goed voor zitten: "Er is deining ontstaan omtrent uitlatingen in Raad en pers omtrent inrichten van sportaccommodaties op onze volkstuinen. De golven gaan zeer hoog, tuinders moeten worden weggestuurd (pvda). Voorbespreking met wethouder Van Gastel hebben wij duidelijk te kennen gegeven dat wij er voor zitten de belangen van onze tuinders te behartigen groot sociaal en recreatief belang. Tuinieren neemt grote vlucht en is naar de mening van bestuur even belangrijk, zo niet belangrijker als passieve recreatie dan de geplande sportieve recreatie. Hij vermoedelijk de voorzitter] wijst op de vele kosten die zijn gemaakt om het geheel een riant aanzien te geven en op de vele duurzame inplantingen van de huurders. 101 Viering van het 100-jarig bestaan op zaterdag 3 september 2011. Namens Ecoscope te Renesse vertelt mevrouw J. Catsman-buis over 'natuurlijk', dat ivil zeggett ecologisch verantwoord tuinieren (foto: Marijke Folkertsma).

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 103