Wethouder den Boer dankt voor mogelijkheid tot toelichtingvan gemeentestandpunt, licht de structuurvisie toe (ligging volkstuinen t.o.v. sportvelden), gebrek aan ruimte en het kiezen binnen stedebouwkundig plan voor uitbreiding sportaccommodatie naar andere zijde Sandströmweg. Hij betreurt namens college uitspraken die zijn gedaan in commissie, raad en pers. Hij poneert gedachte van vervangende grond." De notulist vervolgt: "Conclusie van bespreking, wij staan niet te dringen huidig tuingrond als ruilobject te gebruiken voor uitbreiding sportvelden. Geven de heer den Boer in overweging andere oplossing te zoeken. De heer den Boer dankt voor ontvangst en neemt afscheid." De wethouder zal met gemengde gevoelens hebben teruggekeken op de bijeenkomst. Nadat deze 'aanval' is afgeslagen, krijgt alles weer zijn normale beloop. Door de invoering van Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek heeft de Wet op de Stichtingen haar werking verloren en moeten de statuten van de stichting worden aangepast aan de nieuwe wetgeving. De doelstelling wordt geactualiseerd en wordt: het in huur afstaan aan daartoe door het bestuur der stichting geaccepteerde ingezetenen van Schouwen-Duiveland van gedeelten tuingrond, welke of de stichting in eigendom toebehoren of door de stichting voor en namens derden worden geëxploiteerd en strekkende ter bevordering van het juiste gebruik en volle genot van volkstuinen. De stichting beoogt haar doelstelling te verwezenlijken door het afsluiten van huurcontracten met de in het eerste lid bedoelde ingezetenen, het geven van voorschriften, richtlijnen en adviezen tot een juist gebruik en ontwikkeling van de bewerking, bemesting en bebouwing van gewassen op de in huur uitgegeven gedeelten tuingrond, alsmede het houden van toezicht op het gebruik daarvan, voorts het activeren en stimuleren van de animo voor het juiste gebruik der tuingrond, alles genomen in de meest uitgebreide zin des woords. De enige band met het Nut zal eventueel blijken bij vereffening van het vermogen ingeval van ontbinding der stichting. Dan is de Stichting Nutsspaarbank vereffenaarster en bepaalt de bank de bestemming van het liquidatiesaldo. Maar afgezien hiervan is er niets nieuws onder de zon. In de vergadering van 2 november 1979 komt de oppervlakte van de tuinen ter sprake. Opgemerkt wordt dat de tuinen over 't algemeen te groot zijn, maar na een eerder gehouden enquête blijkt er geen draagvlak te zijn voor het voorstel tot halvering van de tuinen op basis van vrijwilligheid. Onderzocht zal worden of plaatsing van kleine glazen kassen mogelijk is. Ook blijkt dat plannen van enkele huurders om te komen tot oprichting van een huurdersvereniging op niets zijn uitgelopen wegens gebrek aan draagvlak. Verder wordt er een nieuw reglement vastgesteld. Na het aftreden van voorzitter Karsten wordt bestuurslid H.J. van de Zande op 2 mei 1984 voorzitter. Gedoogbeleid is altijd problematisch. De onderverhuur van tuinen dreigt nu toch echt uit de hand te lopen. Enkele tuinen, zo meldt de notulist op 23 juli 1985, "blijken reeds enkele jaren deels onderverhuurd of in gebruik gegeven bij niet bij bestuur bekende pachters. Deze claimen nu huur, wat reglementair niet is toegestaan. Maar zo komen op de wachtlijst staande gegadigden nimmer aan de beurt." Het bestuur besluit daarom een schrijven aan pachters te doen uitgaan "dat onderverhuur/in gebruik geven aan derden niet is toegestaan (zie art. 2 reglement). Er is slechts één instantie die tuinen toewijst en dat is het bestuur. Een copie van het reglement zal nogmaals worden meegezonden. De voorzitter dankt voor unaniem duidelijk standpunt en sluit de vergadering." Bij de ingekomen stukken is een brief van een huurder, die "om leeftijdsredenen 102

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 104