van reële waarden. De stichting zal voor eigen rekening zorg dragen voor de realisatie en de inrichting van het nieuwe - landschappelijk in te passen - volkstuinencomplex, met inbegrip van groenstroken aan de zijde van de woningen aan de Lange Blokweg en aan de zijde van het sportpark. De huurders kunnen gebruik maken van het bestaande openbare parkeerterrein van het sportpark. Het complex zal worden ontsloten via de parkeerplaats aan de Lange Blokweg en na realisatie van de nieuwe ontsluiting aan de Oudeweg zal de stichting parkeerplaatsen op eigen terrein aanleggen. Er komt een geschikte locatie voor afvalcontainers ten behoeve van de huurders. Het bestuur zal zo spoedig mogelijk bij de gemeente een inrichtingsplan indienen. Daarvoor wordt J.J. Doeswijk, voormalig hoofd groenvoorziening van de gemeente Zierikzee, benaderd. Intussen marcheert alles zoals gebruikelijk. Voor de 13e keer in bijna 15 jaar wordt de tuin van P. Beekmans uitgeroepen tot het best onderhouden. In de PZC 4 van november 2000: "Volkstuinder teelt voor de eer", beschrijft de prijswinnaar het optreden van de keuringscommissie die 4 keer per jaar het complex bezoekt: "Dan komen er drie mannen langs, allemaal boertjes die als kippen op een rijtje lopen. Tijdens de keuring zeggen ze helemaal niets tegen elkaar, ze schrijven alleen een cijfer op een briefje. Dat leveren ze dan in bij de bank en die beslist uiteindelijk wie de winnaar is." Maar dat heeft de winnaar toch echt verkeerd gezien. De keuringscommissie is volstrekt onafhankelijk van de bank. De Nutsspaarbank werd van meet af aan geëxploiteerd in een aparte stichting, de Stichting Nutsspaarbank. Deze stichting heeft in 1999 haar spaarbank ondergebracht in een door haar opgerichte naamloze vennootschap. Deze oprichting diende ter voorbereiding op het opgaan in het SNS Reaal concern, het onvermijdelijke gevolg van de concentratie in het bankwezen. De Stichting Nutsspaarbank bleef over, zonder spaarbank en heette voortaan Nutsstichting Zierikzee. De enige band tussen de Stichting Nutstuingrondverhuring en de spaarbank bleek vanouds uit de statutaire regeling over ontbinding en vereffening. Deze band is verbroken. Na de statutenwijziging van 19 februari 2001 zal ingeval van ontbinding het bestuur van de Stichting Nutstuingrond verhuring zelf optreden als vereffenaar en de bestemming van het liquidatiesaldo vaststellen, in plaats van de Stichting Nutsspaarbank of de Nutsstichting Zierikzee. Laatstgenoemde stichting is op 5 oktober 2010 gefuseerd met de Stichting SNS Fonds Nut Zierikzee, welke stichting sindsdien is genaamd: Stichting Nutsfonds Zierikzee. Het Nutsfonds Zierikzee heeft ten doel de behartiging van het algemeen belang en tracht haar doel te bereiken door ondersteuning van activiteiten met een charitatief, cultureel, wetenschappelijk of ander ideëel karakter, met Schouwen-Duiveland als werkgebied. De verhuizing Nu breekt een roerige periode aan. Bestuurslid Van Dam beleeft zijn functie van secretaris/penningmeester ten volle. Beseffend hoe ingrijpend een verhuizing van de volkstuinen is, organiseert het bestuur enkele informatieavonden. Op 3 januari 2001 wordt met de huurders in Brasserie 'le menu' (Theater Mondragon) met alle tuinders gesproken over de plannen van de gemeente. Aan de orde komen de aanstaande verhuizing, de grootte van de nieuwe percelen, de aard van de toegestane opstallen, de vuilafvoer via de Lange Blokweg, de parkeermogelijkheid aan de kant van de Oudeweg, het onderhoud van de paden. 104

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 106