Verhuizing Joop en Adri zijn, na negen lange verlovingsjaren, op 3 januari 1940 getrouwd. Begin februari 1940 was de verhuizing van de spullen van Joop uit Vlaardingen en vele zaken van Adri uit Hillegersberg. Joop had zich, één dag voor hun trouwen nog voorzien van een nieuwe pyjama a f 4,25 en na het huwelijk van nog zo'n pyjama, waarbij je dan gaat denken dat de eerste pyjama wellicht tijdens de huwelijksnacht gesneuveld is.... Toen ze op 12 februari 1940 in Dreischor arriveerden, waren de spullen uit Vlaardingen en Hillegersberg al aangekomen. Ze konden meteen beginnen met uitpakken. Op 12 februari 1940 schreef Joop naar zijn ouders: "Twee heerlijk snorrende kacheltjes. Erge honger van het harde werken: groote sneden Zeeuwsch brood. Verhuizing van Vlaardingen en Hillegersberg reeds aanwezig, koekepan op studeerkamer en alle kisten met boeken in de keuken...! Waterleiding slaapkamer bevroren. Zoojuist buis gesprongen! De overtocht naar Zijpe was fantastisch. We sneden dwars door groote schotsen heen." Joops broer,Jan Siezen, maakte gewapend met een kleinbeeldcamera die hij in 1938 op een reis in de Verenigde Staten had gekocht, mooie opnames van Dreischor. Op zijn terugreis naar Vlaardingen werd zijn fototoestel in beslag genomen en de film werd ontwikkeld om te controleren of er belastend materiaal bij zat! Later kreeg Jan zijn toestel weer terug, met de ontwikkelde film, waarna hij zei: "Volgende keer laat ik weer m'n toestel in beslag nemen, dat spaart ontwikkelingskosten!". 111 De pastorie van Dreischor, Ring D 64, met links het huis van dokter Jan Niemeijer en zijn auto (foto Jan Siezen, familie-archief).

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 113