Intrede Al tijdens de verhuizing kwamen familieleden in de pastorie van Dreischor logeren. De oorlog was nog niet begonnen, iedereen kon nog vrij reizen. Enkele mensen kwamen helpen om te verhuizen. De intrede zou eerst op 28 januari zijn, maar 'wegens verkeersmoeilijkheden', werd het uitgesteld tot 'waarschijnlijk 18 Februari'. Het had nogal gesneeuwd. Op 18 februari 1940, 'een koude, gure dag', was de intrede en bevestiging van ds. Joop Siezen in de kerk van Dreischor. Volgens de Zierikzeesche Kerkbode was het een mooie dienst. Natuurlijk waren Joops ouders en schoonouders ook aanwezig. Na afloop van de intrede werd een foto gemaakt door zijn broer Jan Siezen in de huiskamer van de pastorie. De kerkenraad was uiteraard ook aanwezig, waarvan sommige echtgenotes nog in Zeeuwse dracht. Eerste maanden De eerste maanden in Dreischor waren vooral ter oriëntatie. Joop Siezen was een precies man, hij noteerde alles wat los en vast zat, maakte schetsen van de omgeving en tekende een plattegrond van de kerk met alle 113 stoelen en banken, met de namen van de kerkgangers die er tijdens een dienst óp zaten. Iedereen had toen zijn eigen plek. We zien op deze getekende plattegrond namen zoals: Lena van de Linde-van de Linde, Jacoba Dooge-Kristalijn, Maatje van de Velde-Kip, Adriana Remeeus-Fonteine. Eén van z'n eerste daden als dominee in Dreischor was het leiden van de begrafenis van de bakker Cornelis J. de Koster, die op 24 februari was overleden. Joop schreef hierover in een brief aan zijn ouders: 112 Foto 13De huiskamer van de pastorie, op 18 februari na de intrede, met onder de lamp Joop en Adri Siezen; ook hun ouders zijn aanwezig (foto Jan Siezen, familiearchief).

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 114