bonnen voor kolen, enz. naar Dreischor, en omgekeerd gingen er o.a. broodbonnen naar Vlaardingen. Honger was er nauwelijks in Dreischor. Een enkele keer aten Joop en Adri 'droog brood', maar dat kwam door het lage inkomen van een dominee (in die tijd). Het salaris van Joop Siezen was in die tijd f 2000,- per jaar, alle toeslagen inbegrepen, maar dan wel met 'een vrije woning met twee tuinen, vrij gebruik van twee mans- en twee vrouws-zitplaatsen on de kerk.Gelukkig sprongen vader en moeder Siezen regelmatig bijmet geld of met opgestuurde levensmiddelen. Later in de oorlog werd dit verboden. Gezin Op 26 december 1940, tweede kerstdag, werd het eerste kind van Joop en Adri geboren: Harmen Reinoud Siezen, niet vernoemd naar een grootvader, want dat was toen absoluut niet in de mode. Velen van u zullen een herinnering aan hem hebben als dé nieuwslezer van het NOS journaal uit de jaren 1970, '80 en '90. De geboorte verliep allesbehalve voorspoedig. In barensnood werd Adri in allerijl in de auto van dokter Niemeijer naar het kleine ziekenhuis in Noordgouwe gebracht. Het was een vreselijke rit. De wegen waren zo goed als onbegaanbaar. Het was pikkedonker vanwege de verduistering. Met de auto van smid Van Dongen werden Harmen en onze moeder teruggebracht naar huis. De 'Dreistenaren' waren bijna even blij en trots als Joop en Aciri Siezen. Een buurvrouw boog zich over de wieg en zei, toen Harmen in slaap viel: "Kiek, kiek, z'n oogies kappen toe". 118 Jannetje Vermaas met Harmen in doopjurk op 20.4.1941 (foto's Adri Siezen-de Boom, familie archief). Joop Siezen met zijn drie dagen oude zoontje Harmen op 29.12.1940.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 120