Joop schreef naar Zaltbommel dat ze hem konden horen preken in Hillegersberg (waar Adri vandaan kwam) op 3 januari 1943. Ondanks het barre winterweer en de vervoersproblemen toog een groepje mensen uit Zaltbommel naar Hillegersberg om Joop te horen preken. Er ontstond naderhand nogal wat onzekerheid t.a.v. Joops 'richting', want Hillegersberg was in die tijd een nogal rechtzinnige gemeente. Het kostte vele brieven heen en weer tussen Joop en de hoorcommissie om hen te overtuigen dat Joop toch wel van de 'goede richting' was. Op 3 april 1943 gingen Joop en Adri 'kijken' in Zaltbommel, zoals ze ruim drie jaar eerder in Dreischor hadden gedaan. Joop werd een traktement van f 3000,- per jaar aangeboden, naast het vrije gebruik van een pastorie, een auto, eneen tele foonaansluiting! Zoveel brieven er geschreven zijn in de Zeeuwse periode, zo weinig zijn er uit Zaltbommel verstuurd, 'dank' zij die telefoon. Daardoor is er erg weinig bekend van het leven van Joop en Adri in Zaltbommel. Zelfben ik in die periode in 1943 geboren. Pas toen we in 1949 via Den Haag naar Drenthe verhuisden was er 'gelukkig' een telefoonloze periode, zodat er weer geschreven werd! Op 4 juli 1943 werd Joop Siezen bevestigd als predikant in Zaltbommel, waarmee de periode Dreischor werd afgesloten. Na Zaltbommel volgden: Brussel, Den Haag, Peize (Dr.), Rotterdam, en tenslotte, na zijn scheiding in 1956, Berlijn. In 1990 is Joop Siezen daar overleden. 124

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 126