Auteurs Martin van den Broeke (1975) studeerde rechten aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en Europess recht aan de University Leeds (Verenigd Koninkrijk). Hij vericht onderzoek naar buitenplaatsen in Zeeland en publiceert daarover. In 2001 verscheen van hem Jan Arends. Buitenplaatsen op Walcheren( Alphen aan den RijmCanaletto), samen met H.W.M. van derWijck, Het Arkadisch Walcheren getekend door Jan Arends 1770-1790.Momenteel bereidt hij een proefschrift voor over de ontwikkeling van buitenplaatsen op Walcheren. Verder verschijnt binnenkort het boek: Tot vermaak en des landheers baat. Buitenplaatsen in Noordgouwe (met medewerking van Sander den Haan), waarin de ontwikkelingsgeschiedenis van dit buitenplaatsengebied vanaf de late zestiende eeuw tot nu wordt gepresenteerd. Albert Clobus (1950) is in Delft aan de Technische Universiteit afgestudeerd als scheikundig ingenieur. Hij is werkzaam bij het ministerie van Veiligheid en Justitie. De bijdrage in deze Kroniek is een uitvloeisel van zijn belangstelling voor genealogie en geschiedenis. Huib Uil (1953) is gemeentearchivaris van Schouwen-Duiveland. Hij publiceert vooral over regionaal-historische onderwerpen en bereidt een proefschrift voor over het onderwijs in Zeeland tijdens de Republiek. Arie Damman (1941) was veertig jaar werkzaam in het openbaar basisonderwijs in Burgh en Haamstede. Als voorzitter van de Stichting Westerschouwen Kultureel (tot 2009) was hij nauw betrokken bij de expositieruimte De Bewaerschole en het museum De Burghse Schoole. Betty Blikman (194 7) woonde van 1982 t/m 2010 op Schouwen-Duiveland, waar ze rondleidingen gaf in Zierikzee en andere plaatsen. Was medewerker aan de rubriek Even Omzien" in de P.Z.C. en publiceerde jarenlang over diverse onder werpen uit de eilandelijke historie. Mr. W.H. Klaassen (1944) was notaris te Zierikzee. Daarnaast vervulde hij gedurende vele decennia bestuursfuncties in o.a. tal van cultureel-maatschappelijke organisaties. Tegenwoordig is hij naast voorzitter van de Stichting Nutstuingrond- verhuring ook voorzitter van de Stichting Nutsfonds Zierikzee en secretaris penningmeester van de Stichting Moolenburgh-Bent. Bert Siezen (1943) verwekt in Dreischor, bioloog, wetenschappelijk medewerker aan de U.v.A., later docent biologie aan de Gem.scholengemeenschap in Schagen, was daar ook enige tijd decaan en counsellor. Ontwerper van boeken over pop- upkaarten maken, voornamelijk bloemen, geeft regelmatig workshops hierover. Auteur van het boek: "Spijkers in de spaarpot" dat handelt over een dubbele moord in Schagen in 1894. Houdt lezingen over portretfotografie uit 1860-1910. Enthousiast amateur-genealoog en pianist. Getrouwd, twee dochters, 39 en 37, geen opa helaas. 125

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 127